Vianoce nebudú na blate. Ale to len preto, že zrážok bude počas vianočného týždňa málo. Sneh sa pôdu zakrývať nechystá. Naopak, teploty vzduchu sa budú udržiavať nad nulou.

Jesen pocasie Banska Bystrica 2015 | BBonline.sk, ZVonline.skPondelok (21.12.) bude obloha nad Banskou Bystricou najskôr zahmlená, popoludní a večer už prevažne zamračená. Zrážky očakávané nie sú, prípadne len vo veľmi slabej intenzite podvečer. V každom prípade ale budú dažďové, teploty totiž od ranných -2 stúpnu až ku popoludňajším plus 4 stupňom. Fúkať má silnejší nárazový vietor, pred ktorým varuje aj SHMÚ, a to najmä vo vyšších polohách.

Utorok (22.12.) má byť polooblačný a bez zrážok pri teplote v Banskej Bystrici až do plus 8 stupňov Celzia. Stále bude citeľne fúkať. Ráno musíme ale počítať najmú v údoliach aj s hmlou.

Streda (23.12.) prinesie najskôr prevažne zamračenú oblohu, ktorá sa neskôr vyjasní. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od ranného jedného stupňa až po popoludňajších +8.

Štvrtok (24.12.), Štedrý deň, má byť dopoludnia zahmlený, neskôr i tak prevažne zamračený. Teplota vzduchu sa bude pohybovať od 1 stupňa nad nulou ráno do maximálne +5 stupňov Celzia popoludní.

Piatok (25.12.) má byť predbežne stále zamračený a sychravý. Výraznejšie zrážky nehrozia, ale mrholenie nemožno vylúčiť. Teplota vzduchu vystúpi na najviac plus 6 stupňov.

Sobota (26.12.) bude o niečo jasnejšia a s teplotami stále nad bodom mrazu, a to až do maximálnych plus 7 stupňov Celzia.

Nedeľa (27.12.) môže ešte ráno priniesť dažďové zrážky, ale oblačnosť počas dňa ustúpi a následne sa obloha vyjasní. Spolu s tým začne výraznejšie klesať aj teplota vzduchu, ktorá sa večer a v noci na pondelok dostane už aj dva či tri stupne pod nulu.

Ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.