Nasledujúce sviatočné dni bude v Banskej Bystrici sprevádzať veľká oblačnosť, pričom očakávať môžeme aj úhrn snehových a dažďových zrážok. Oproti predošlým dňom sa mierne oteplí, najvýraznejšie na Štedrý deň.

SHMÚ vydal aj meteorologické výstrahy. V banskobystrickom okrese bude od štvrtka 21:00 h do piatka 20.00 h platiť výstraha 1. stupňa pred snehovými jazykmi a závejmi. Až do sobotného rána bude platiť výstraha 1. stupňa pred vetrom na horách, ktorý by mal v okrese miestami nad pásmom lesa dosiahnuť v nárazoch rýchlosť 30 až 37 m/s. Na Štedrý deň sa od skorých ranných hodín až do popoludnia ojedinele očakáva tvorba poľadovice, pred ktorou vydal Slovenský hydrometeorologický ústav výstrahu 1. stupňa.

Piatok (24. 12.) bude prevažne úplne zamračený. Na Štedrý deň môžeme očakávať zrána sneženie, ktoré postupne počas dňa vystrieda dážď. Fúkať bude len slabý premenlivý vietor. Oproti predošlým dňom sa oteplí. Teploty vzduchu sa cez deň vyšplhajú na +4 až +6, v noci klesnú na 0 až -2 °C.

Sobota (25. 12.) prinesie taktiež prevažne úplne zamračenú oblohu. Prvý sviatok vianočný má podľa meteorologických modulov počas celého dňa sprevádzať aj dážď. V meste pod Urpínom má aj počas tohto dňa fúkať len slabý premenlivý vietor. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od denných +2 až +4 do nočných -1 až -3 stupňov Celzia.

Nedeľa (26. 12.) sa bude niesť v znamení premenlivej oblačnosti, z ktorej môže prameniť aj úhrn snehových zrážok. Na Štefana sa z najvyšších denných +1 až +3 v noci ochladí na -1 až -3 °C.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.