Po stredajšej „predohrávke“ Extraligy odohrajú prvé jarné kolá aj ostatné ligy Mestskej únie malého futbalu (MÚMF) v Banskej Bystrici. Na trávniky vybehne viac ako tisíc futbalistov zaregistrovaných v 107 mužstvách.

mumfil2Banskobystrická MÚMF je najväčšou organizáciou svojho druhu na Slovensku. Počas víkendu začína jarná časť sezóny 2012/2013. Hrá sa na troch ihriskách s umelou trávou – v Jakube, v Sásovej a pod internátmi UMB v Podlaviciach.

V Extralige odohrali dva zápasy 9. kola už v stredu. Torpédo Stavbár porazilo Trend a v dramatickom súboji medzi MIBA Capanegra a Celtic 04 sa tešili druhí menovaní. Zaujímavosťou tohto zápasu bolo, že proti sebe nastúpili spoluhráči z futsalového tímu MIBA Banská Bystrica. Dres Celticu však oblieka Martin Majling, kapitán MIBA Banská Bystrica, ktorá skončila v Open lige stred na šiestom mieste spomedzi jedenástich tímov.

Extraliga sa dohrá dvoma súbojmi dnes (piatok 12. apríla) v NIKE Aréne pod internátmi UMB. Päť zápasov má na programe aj I. liga, štyri zápasy IV. liga. V sobotu sa odohrajú zvyšné zápasy, vrátane II. ligy a troch skupín piatej ligy.