Predsviatočný týždeň bude v Banskej Bystrici zamračený. Ešte stále sa k slovu môže dostať aj sneženie v kombinácii so silnejším vetrom, ale od piatku už pri vyšších teplotách musíme počítať s dažďom.

veľká noc
Veľkonočné sviatky prinesú oteplenie vzduchu.

Pondelok bude na rozdiel od víkendu už prevažne zamračený a pocitovo ho znepríjemní aj nárazový vietor do desiatich metrov za sekundu. Teplota sa počas dňa bude pohybovať v rozmedzí od -4 do +2 stupne Celzia. Najmä popoludní môže miestami aj vytrvalejšie snežiť.

Utorok neprinesie výraznejšiu zmenu počasia, keď pri zamračenej oblohe opäť môže kde tu počas dňa zasnežiť. Teplota vzduchu sa bude naďalej udržiavať okolo nuly. Ráno by to malo byť okolo -3 stupne Celzia, popoludní opäť teplomery môžu ukázať hodnoty mierne nad bodom mrazu.

Streda môže najmä z rána a dopoludnia priniesť výraznejšie sneženie. Teploty vzduchu zostanú nezmenené, a to v rozmedzí od mínus dvoch do plus dvoch stupňov Celzia.

Štvrtok má byť ešte ďalej zamračený, s pretrvávajúcou možnosťou sneženia, ktoré by ale nemalo byť výrazné a môže nastať len miestami. Teplota vzduchu sa bude opäť pohybovať od mínus troch do plus štyroch stupňov Celzia.

Piatok prinesie postupnú zmenu charakteru počasia nad Banskou Bystricou. Vzduch sa začne výraznejšie otepľovať a počas dňa by jeho teplota, ani v ranných hodinách, nemala klesnúť pod bod mrazu. V sviatočný deň sa ale určite nevyhneme dažďovým zrážkam, ktorých riziko popoludní výrazne narastie.

Víkend bude naďalej oblačný, najmä v sobotu s pokračujúcimi dažďovými zrážkami. Teplota vzduchu ale bude stúpať a počas soboty môže dosiahnuť desať, v nedeľu až dvanásť stupňov Celzia. V nedeľu o 2.00 h ráno prejdeme na letný čas, keď si hodinky o tomto čase posunieme o jednu hodinu dopredu.

Predbežná predpoveď ale sľubuje prevažne jasný Veľkonočný pondelok 1. apríla, kedy by sa teplota vzduchu mohla opäť zdvihnúť až na príjemných 12 stupňov Celzia.