Spoločnosť GALVEX oslavuje v týchto dňoch 30. výročie svojho vzniku. S ich produktami pritom prišla do kontaktu drvivá väčšina z nás, no napriek tomu si ich s najväčšou pravdepodobnosťou nespájame priamo s touto firmou.

Príbeh rodiny Kamasovcov pripomína nejeden osud rodiny, ktorá sa vydala podnikateľskou dráhou. V roku 1992 začínali prakticky “od podlahy”, no s omnoho väčším entuziazmom a vôľou vybudovať spoločnosť, ktorej produkty budú ľuďom pomáhať. Galvex sa totiž od počiatku venoval výrobe liekov. Tie najprv distribuovali po strednom Slovensku vo vlastnej réžii, v súčasnosti však spolupracujú so všetkými veľkými distribučnými firmami na našom území.

Práve v týchto dňoch si PharmDr. Ľubomír Kamas s manželkou PharmDr. Libušou Kamasovou pripomínajú tridsiate výročie založenia firmy a postupne odovzdávajú „žezlo“ svojim deťom.

Možno v týchto chvíľach premýšľate, či ste niekedy prišli do kontaktu s ich produktami. Odpoveďou zrejme bude, že áno. Ich výrobky sú totiž plne etablované a v rámci slovenského trhu našli svoje miesto na pultoch všetkých lekární. Navyše, veľmi vzácne vyznieva fakt, že aj takáto firma zo stredu Slovenska dokáže konkurovať veľkým korporátom.

„To modré magnézium“

Medzi najznámejšie produkty spoločnosti Galvex patria magnéziové tablety obsahujúce horčík. Mnohí ľudia si ich spájajú najmä s ich nezameniteľným vizuálom. Spoločnosť Galvex v ich prípade vsádza aj naďalej na pôvodný dizajn obalu, na ktorý si zákazníci zvykli. Niet preto divu, keď žiadajú lekárnikov o tieto tablety so slovami “to modré magnézium vás poprosím”. Dlhé roky registrovaný liek sa používa ako doplnková liečba pri širokej škále ťažkostí, ktoré sú rozpísané v príbalovom letáku lieku.

(Magnesii lactas Galvex 500 mg je liek na vnútorné použitie. Jedna tableta obsahuje 500 mg mliečnanu horečnatého dihydrátu. Pred použitím si pozorne prečítajte písomnú informáciu pre používateľa, poraďte so svojim lekárom alebo lekárnikom. Výdaj lieku nie je viazaný na lekársky predpis.)

Medzi ďalšie rozšírené produkty patria napríklad tradičný prírodný Rybí olej, či Ušné kvapky Burow. Aj tieto produkty je možné v lekárňach ľahko rozpoznať. Všetky výrobky spoločnosti Galvex prechádzajú prísnymi kontrolami a spĺňajú všetky náležité normy. Kvalita je demonštrovaná držbou certifikátu GMP (správna výrobná prax) a certifikátmi ISO.

Z rodinnej firmy stabilná spoločnosť s 50 zamestnancami

Je úplne jasné, že Galvex dnes nestojí na dvoch ľuďoch. Každá firma prirodzene rozširuje svoju pôsobnosť, zväčšuje svoje priestory a zamestnáva čoraz viac ľudí. Inak tomu nebolo ani v prípade rodiny Kamasovcov. Z malej rodinnej spoločnosti, ktorá začínala v prenajatých priestoroch a s pôžičkami na krku, je dnes etablovaná výrobná firma s takmer 50 zamestnancami. Postupne sa presídlili do moderných priestorov na Jegorovovej ulici s rozlohou 4000 m2, disponujú vlastnou výrobou a vyrábajú 11 registrovaných liekov. Priestorové, prístrojové a personálne vybavenie firmy je samozrejme plne v súlade s požiadavkami SVP. Výrobný priestor je v triede čistoty „D“ s predpísanou klimatizáciou a vzduchotechnikou.

Priamo v srdci Slovenska tak už tri desaťročia vyrábajú etablované produkty. Kľúčové bude, zachovať pri generačnej výmene nastolený trend a tradície či hodnoty, ktoré sú v dnešnej hektickej dobe obzvlášť vzácne.