„Rozhodnutie Martina Baníka vzdať sa boja o primátorskú stoličku v Banskej Bystrici vnímam ako obrovskú facku, ktorú si včera v priamom prenose udelila sama SDKÚ – DS,“ hovorí v prehlásení Ľubomír Vážny.

Po tom, čo v stredu ohlásili pravicové strany jednotný postup v boji o primátorské kreslo, nenechala reakcia kandidáta za koalíciu Smer-SNS-HZDS Ľubomíra Vážneho na seba dlho čakať. Pod paľbu kritiky sa dostal najmä Martin Baník z SDKÚ-DS, ktorý sa vzdal v prospech nezávislého Petra Gogolu. Rozhodnutie SDKÚ – DS nemôžem hodnotiť inak ako úbohé a zbabelé, píše v tlačovom vyhlásení Vážny.

Podľa neho stoja za týmto rozhodnutím podnikateľské skupiny, ktoré chcú za každú cenu ovládnuť mesto. „Program nezávislého kandidáta na primátora Petra Gogolu, pred ktorým SDKÚ – DS včera padla na kolená, má ďaleko od pravice. Medzi kandidátmi, ktorí sa včera spojili, existujú obrovské politické, názorové ale aj osobnostné rozdiely, ktoré sa v prípade ich úspechu prenesú do riadenia mesta v budúcom období,“ upozorňuje Vážny, v prospech ktorého zase oželel kandidatúru súčasný primátor mesta Ivan Saktor.

Martin Baník a Zdenko Haring na stredajšej tlačovke zdôvodňovali svoje stiahnutie sa z predvolebného boja ako výsledok dlhodobých rokovaní a odhadnutí reálnych možností jednotlivých kandidátov. „Počas kampane sme sa vzájomne spoznali. Zistili sme, že máme strašne veľa spoločného. So spolukandidátmi máme za sebou dlhé debaty už od septembra,“ povedal Martin Baník. „Celú túto vec predznačil viac ako pred pol rokom Miro Rybár v občasníku Bystrický Superman. Dnes sa to stalo realitou,“ doplnil ho Peter Gogola.