Tradičný banskobystrický turnaj mal tento rok na programe už svoj 12.ročník a aj tento rok mohli milovníci futbalu vidieť v športovej hale na Štiavničkách veľa futbalovo známych tvári. A nielen to. VAV Štefan cup mal na Štiavničkách dvoch zaujímavých hostí, ktorí sa neskôr ujali odovzdávania cien. Prvým bol bývalý známy hokejista momentálne smerujúci do politiky – Richard Zedník a druhým uruguajský reprezentant, hráč SSC Neapol a partner sestry Mareka Hamšíka – Walter Gargano.

Prihlásených 10 mužstiev bolo rozdelených do dvoch skupín a v každej z nich hrali mužstvá systémom „každý s každým“. Do semifinále mohli postúpiť len dve mužstvá a asi najviac mrzí nepostúpenie hráčov z New Faces, pretože v skupine „A“ boli na prvých troch miestach mužstvá s deviatimi bodmi a rozhodovalo skóre. To malo najlepšie El Fuego s hráčmi ako Pečovský, Ďuriš, Zajac, Sylvestr a s bratmi Borošovcami, kde sa známejší Peter chytajúci v Dukle objavoval v útočnej pozícii. Z druhého miesta postúpil O´Neill a v semifinále sa tak stretol s mužstvom ŠK Kremnička – víťazom skupiny „B“.

Toto semifinále bolo na góly chudobné a o jediný presný zásah posúvajúci Kremničku do finále sa postaral Lukáš Ševčík. V druhom semifinále na seba narazili El Fuego s Arsenalom BB. El Fuego viedlo 2:1 ešte 20 sekúnd pred koncom, no vtedy sa do ofenzívy Arsenalu zapájal aj brankár Škubák a pomohol tak svojím spoluhráčom vyrovnať. O postupe tak museli rozhodnúť pokutové kopy a v nich hviezdil Dušan Boroš, keď zneškodnil nejeden pokutový kop. V rozhodujúcom momente sa k lopte postavil Michal Ďuriš a s prehľadom svoj kop premenil. História sa zopakovala a vo finále sa tak ako minulý rok stretlo El Fuego s Kremničkou.

Zápas o tretie miesto medzi Arsenalom BB a O´Neillom sa nehral, kopalo sa iba po 5 pokutových kopov. V nich sa nerozhodlo, a tak nasledovala neuveriteľne dlhá, tzv. „rýchla smrť“. O´Neill vyhral 7:6 a diváci videli až 14 pokutových kopov na každej strane.

Vo finálovom zápase malo El Fuego brilantný vstup do zápasu, keď po presnom zásahu Vodeckého a dvoch góloch Sylvestra vyhrávalo v úvode druhého polčasu 3:0. Kremnička svoje zbrane neskladala a dvomi gólmi Lukáša Ševčíka sa vrátila do zápasu. Tretí presný zásah aj napriek enormnému tlaku neprišiel a tak svoje minuloročné prvenstvo El Fuego obhájilo.

            Skupina „A“

  1. El Fuego
  2. O´Neill
  3. New Faces
  4. Omnis
  5. Aurora

            Skupina „B“

  1. ŠK Kremnička
  2. Arsenal BB
  3. Royal BK
  4. Mexický dvor
  5. Fitarena

Semifinále:      El Fuego 2:2 (4:3 pk)  Arsenal BB

                        O´Neill 0:1 ŠK Kremnička

O 3. miesto:    Arsenal BB 6:7 (pk) O´Neill

Finále:             El Fuego 3:2 ŠK Kremnička

Tabuľka strelcov:        1. Michal Ďuriš 6 g.

                                 2. Lukáš Ševčík 5 g.

                                 2. Marek Penksa 5 g.

Najlepší brankár turnaja: Dušan Boroš

Najlepší hráč turnaja: Lukáš Ševčík