lisunov muzeum snp ccMestská polícia na svojich internetových stránkach informuje, že páchateľov minulotýždňovej medializovanej výtržnosti v areáli Múzea SNP bezprostredne po čine zadržala. Banskobystrickí mestskí policajti na svojich stránkach ale prezrádzajú aj o koho išlo.

Ako sa uvádza na internetových stránkach Mestskej polície v Banskej Bystrici, v minulý piatok pred polnocou prijali podnet, podľa ktorého sa mali traja mladíci pohybovať po vystavenom liedale Lisunov Li-2  v areáli Múzea SNP.

„Príslušníci mestskej polície, ktorí prichádzali po schodoch smerom k Malej Bašte zbadali 3 osoby. Jedna z nich držala v ľavej ruke tašku plnú sprejov a pravou rukou sprejovala stenu Malej Bašty červenou farbou,“ uvádza MsP na svojich stránkach.

Páchatelia, ktorých odovzdali štátnej polícii mali 16, 17 a 22 rokov, pričom MsP uvádza, že sa nejedná o prvý delikt týchto mladíkov. „Skutočnosťou je aj to, že jeden zo zadržaných sprejerov je synom bývalého primátora,“ uvádza Mestská polícia v Banskej Bystrici na svojich stránkach. Túto informáciu vo svojom príspevku ďalej rozoberá portál Topky.sk.

Práve bývalý primátor ale ešte v noci po čine na jednej z banskobystrických facebookových skupín o delikte informoval a tento vandalizmus, podľa jeho slov „partičky priblblých tínedžerov,“ odsúdil.