Banskobystrické Bábkové divadlo na Rázcestí  v utorok 2. apríla po prvý raz uvedie  scénickú miniatúru Dve dvaja.

Bábkové divadlo na Rázcestí sa v tvorbe pre mladých ľudí a dospelých dlhodobo venuje živým témam, ktoré sa dotýkajú historických rán a súčasných diskusií ohľadom práv rôznych skupín spoločnosti. Tvorí divadlo, ktoré komunikuje o zásadných, dôležitých veciach, divadlom sa snaží stimulovať k uvažovaniu a dialógu.

Scénická miniatúra Dve dvaja je pokračovaním ľudsko-právneho projektu Demokratická živá knižnica pre školy (podporené Ministerstvom spravodlivosti SR). Dve dvaja je názov publikácie Inštitútu ľudských práv, ktorá sa venuje zvyšovaniu povedomia o právach LGBTI komunity.

Performancia tlmočí autentické slová mladých ľudí, ktorí sa vyjadrujú k svojim pocitom a myšlienkam v súvislosti s partnerskými túžbami a neštandardnou rodovou identitou. Slová sú spojené so silnou akusticko-vizuálnou zložkou, ktorá vznikla v spolupráci s mladou výtvarníčkou a zároveň interpretkou performancie Viktóriou Jehlárovou.  Predstavenie artikuluje témy tolerancie párov rovnakého pohlavia a ľudí s inou rodovou identitou.

Projekt Demokratická živá knižnica pre školy je venovaný študentom a študentkám stredných škôl v Banskobystrickom kraji. Performancia Dve dvaja bude uvádzaná priamo medzi študentmi/kami v triedach.

V Teátriu Bábkového divadla na Rázcestí si predstavenie Dve dvaja môžete pozrieť v utorok 2. apríla o 19.00 h.

Rezervácie vstupeniek: 048/412 55 13, vstupenky@bdnr.sk, www.bdnr.sk,  predpredaj online: www.ticket-art.sk