Majk Spirit vlani odohral v Banskej Bystrici koncert v rámci Medzinárodného dňa detí, kde fanúšikovia rapera zaplnili námestie. Od vtedy známy interpret stihol vydať druhý sólový album a pripravil koncertnú šnúru Black Tour 2015, v rámci ktorej odohrá 30. mája koncert aj v meste pod Urpínom.

majk spirit„Generačná výpoveď Majka Spirita,“ takto znie oficiálny slogan k česko – slovenskému Black tour. Ide o oficiálne turné k albumu Ypsilon, ktoré hudobník vydal 31. marca tohto roku. Fanúšikovia na druhý album museli čakať viac ako tri roky. CD obsahuje dvanásť piesní.

Turné začalo 10. apríla v Olomouci a koniec koncertnej šnúry je naplánovaný 6. júna v Kadani. Dokopy Majk Spirit odohrá dvanásť koncertov, pričom v Bratislave a v Prahe bude album aj pokrstený. Prvým oficiálnym singlom z albumu Ypsilon bola skladba Boh jediný.

V roku 2011 Majk získal v ankete Slávik ocenenie v kategórii Objav roka. Cenu v roku 2011 prebral aj za najlepší videoklip roka. Prvé sólové CD Nový človek je multiplatinové. Predalo sa vyše 20 000 kópií. Majk Spirit je označovaný za jedného z najpopulárnejších slovenských predstaviteľov hip-hopovej scény. Jeho hudba a viaceré komerčné hity totiž oslovujú aj publikum, pre ktoré inak rap nie je po chuti.

Koncert v Banskej Bystrici bude 30. mája o 21-tej hodine v klube Ministry of fun. Vstupenky na koncert sú v predaji v sieti tickerportal.sk. Cena lístka začína na sume 11 eur.