Aktualizácia 22.10.2020 – Podujatie Fusakle v meste je z dôvodu ohlásených protiepidemických opatrení vlády zrušené.

Nultý poludník v centre hlavného mesta, sochy na sídlisku medzi panelákmi alebo ďalšie UFO, ktoré sa ukrýva na Slovensku. Ešte stále máme vo svojom okolí mnoho zaujímavých miest, ktoré nie sú všeobecne známe. Ale aj dobre známe miesta vedia prekvapiť. Najmä vtedy, ak sa tam na jeden deň objaví 5 plechoviek, v ktorých sa budú ukrývať štýlové Fusakle.

A to sa udeje v sobotu 24. októbra v šiestich mestách na Slovensku. Banská Bystrica, Bratislava, Košice, Nitra, Trnava a Žilina sa stanú na jeden deň dejiskom podujatia Fusakle v meste.

Po úspešnom prvom ročníku sa Fusakle rozhodli túto atraktívnu akciu zopakovať a navýšiť aj odmenu pre úspešných hľadačov. V každom meste bolo vybraných 8 lokalít, ktoré sú nejakým spôsobom špeciálne a v blízkosti každej budú môcť pozorní hľadači nájsť odmenu – konzervy s ponožkami Fusakle!

Na stránke www.fusaklevmeste.sk sa v sobotu o 9.00 h ráno objaví zoznam miest a indície, kde sa plechovky nachádzajú. V okolí každej lokácie sa tento rok bude ukrývať až 6 konzerv. Spolu bude od východu na západ Slovenska ukrytých 288 párov ponožiek.

Tieto mestá a miesta neboli vybraté náhodne. Každým mesiacom sú Fusakle svojim fanúšikom čoraz bližšie a mať svoj pár dizajnových ponožiek je čoraz jednoduchšie. No a v tento deň to pri troche snahy bude úplne zadarmo.

Ak aj náhodou niekto už plechovku našiel skôr, netreba si vyložiť nohy a vzdávať sa! V pondelok 26. októbra sa bude žrebovať 20 šťastlivcov, ktorí budú odmenení párom štýlových ponožiek.

Stačí sa odfotiť na mieste, fotku publikovať na svojom (verejnom) instagramovom účte a označiť ju hashtagom #Fusaklevmeste.

Túto jeseň je vonku bezpečnejšie ako vnútri. Tak neseď doma, dobre sa obleč a vybehni na vzduch.

Značka Fusakle

Fusakle oživujú výroby po celom Česko-Slovensku. Vracajú prácu a život tam, kde sa kedysi tvorilo dobré meno nášho textilného priemyslu. Fusakle nie sú len originálne ponožky. Sú radosť a spôsob ako ukázať svoju individualitu. Fusakle. Česko-slovenský originál.