V poslednom 14. kole I. ligy skupiny východ cestovali naši basketbalisti do Žiliny. S rezervou extraligovej Slávie odohrali zápas o víťaza skupiny. Celý zápas mal  útočný prejav a veľmi sa nebránilo.

Začiatok zápasu bol vyrovnaný, keď sa obe družstvá striedali vo vedení. Prvú štvrtinu uzavrel s klaksónom Siládi strelou spoza trojbodového oblúka a uzavrel skóre 27:30. Úvod aj záver II. štvrtiny lepšie vyšiel domácim basketbalistom a bodovo do polčasu odskočili na rozdiel ôsmych bodov. V drese domácich sa darilo hlavne Turzovi a Ďurišovi. Hostia sa spoliehali na Vojteka pod košom, Siládiho, Minárika a Muránskeho.

Po veľkej prestávke mali družstvá lepšie aj slabšie úseky hry, bodovo najchudobnejšia tretia štvrtina nepriniesla nič významného. V poslednej časti hry sa hosťom podarilo hneď v úvode 3. minúty znížiť na rozdiel štyroch bodov. Domáci reagovali oddychovým časom, v tejto časti hry utiekli hosťom na dvanásť bodov. Ako sa ukázalo, bolo to rozhodujúce a samotnom závere sa už nič podstatného neudialo.

1. liga muži – skupina východ – 14. kolo – Žilina

BK Slávia Žilina „B“ – ŠKP BBC Banská Bystrica 94:81 (52:44)

Štvrtiny: 27:30, 25:14, 18:17, 24:20, fauly: 13 – 13, TH: 16/14 – 10/9, trojky: 10 – 10

Body za BK Slávia Žilina B: Turza 34, Ďuriš 29, Pažický 14, Podhorský 11, Horanský 4, Líška 2, Fedor 0, Erben 0.

Body za ŠKP BBC Banská Bystrica: Vojtek 22, Siládi 20, Minárik 16, Muránsky 14, Rozim 5, Mokroš 2, Suriak 2, Furčák 0, Demian 0.

Hlasy po zápase:

Jozef Lovik (tréner ŠKP BBC Banská Bystrica): „Zápas o prvé miesto v základnej skupine východ sľuboval zaujímavý basketbal. Zápas v ktorom sa viac útočilo ako bránilo. Bohužiaľ, my sme hrali tak, ako sme trénovali celý týždeň a to sa prejavilo v plnej miere v zápase. Aj cez zápas sme riešili zdravotný stav hráčov, čo nám nepridalo na pohode. Nič to nemení na situácii, základná časť skončila, počkáme na vylosovanie a pripravíme sa čo najlepšie na zápasy v skupine o 1. – 7. miesto.“