Riečanská hostina má dlhoročnú tradíciu. Koná sa pri príležitosti sviatku Nanebovzatia Panny Márie, ktorej je zasvätený katolícky kostol v Riečke. Aj tento rok v strede dediny postavia máj, zavesia naň tekvice a hostina sa môže začať.

Odpustová slávnosť v Riečke sa už tradične koná v znamení tekvíc. Z jednoduchého dôvodu. V čase konania tohto podujatia tekvice akurát dozrievajú. Domáci to vedia. Návštevníkov Riečky možno však prekvapí máj týčiaci sa v strede obce, na ktorom namiesto farebných mašlí visia tekvice…

Oplatí sa tento víkend zájsť do Riečky a stať sa súčasťou podujatia, ktoré symbolizuje čas dozrievania tekvíc a ponúka bohatý kultúrny program, všeličo na zajedenie aj zapitie, vzrušujúce futbalové momenty a v neposlednom rade aj tamojšiu krásnu prírodu.

„V sobotu vystúpia, okrem iných, aj populárni slovenskí speváci Peter Stašák a Maja Velšicová. Bude aj tombola a na záver dňa aj tradičná dedinská zábava. Návštevníci podujatia si môžu pochutnať na poctivom guláši a špecialitách z grilu, sladkých dobrotách od babičky či typických výrobkoch zo salaša. Malí aj veľkí môžu obdivovať krásy riečanskej prírody z konského chrbta a preskúmať aj život v okolitých lesoch,“ hovorí Jozef Šimiak, poslanec Obecného zastupiteľstva v Riečke.

Program pred Kultúrnym domom v sobotu 17. augusta otvorí o 16:00 h vystúpenie detí z riečanskej Materskej školy. Od 16:30 do 19:00 h bude vyhrávať a spievať Ľudová hudba Jána Maka. Koncert Petra Stašáka a Maje Velšicovej sa začína o 19:00 h a hneď po ňom nasleduje tombola (21:00 h). Diskotéka a zábava v Kultúrnom dome  sa rozprúdi od 21:30 h.

Nedeľné dopoludnie už tradične bude patriť slávnostnej svätej omši v Kostole Nanebovzatia Panny Márie a posväteniu sochy Svätej rodiny (10:00 h).

Na miestnom futbalovom ihrisku sa poobede odohrá najprv obľúbený futbalový zápas medzi slobodnými a ženatými (13:30 h) a potom majstrovské stretnutie II. A triedy, v ktorom si zmerajú sily Riečka a Hiadeľ (16:00 h).