Lučatín bude mať túto sobotu opäť svoj deň. Na futbalovom ihrisku TJ Mladosť sa bude muzicírovať, grilovať a zabávať. Môžete byť pritom. Na Dni obce Lučatín sú všetci vítaní.

V sobotu 18. augusta dopoludnia si na svoje prídu najmä deti. Čakajú ich rôzne hry, pohyblivé modely áut a vojenských strojov či nafukovacia šmykľavka. No iste sa rady nechajú aj pomaľovať na tvár a s fantáziou sebe vlastnou vymyslia názvy pre lučatínske ulice.

Lučatínska grilovačka odštartuje na pravé poludnie, o 12.00 h. Vlani sa na dni obce súťažilo v grilovaní hydinového špízu. Tentoraz sa bude grilovať mleté bravčové mäso. Na drevenom uhlí, samozrejme.

Víťazov vyhlásia po neodmysliteľnej degustácii. No hodnotiť sa bude nielen chuť ale tiež spôsob servírovania jedla. Nie nadarmo sa hovorí, že aj „oči jedia“. Vyhrá teda najkrajší tanier. Dobrá správa pre súťažiacich – doping je povolený!

Popoludňajší program sa začína o 14.30 h. Predstaví sa v ňom Klub dôchodcov Lučina, Element Dance Club z Banskej Bystrice, Folklórna skupina Šajbania aj banskobystrická kapela Galaxy BB Music, ktorá bude vyhrávať a spievať od 16.45 h. Večerná zábava s dídžejom sa začne o 20.00 h – a to za každého počasia.

V stánkoch na ihrisku budú lákať všelijaké dobroty, ako napríklad žinčica, syr a bryndza, domáce tvarožníky, perníky a iné sladkosti, ale aj medovina a rôzne suveníry. Pochutnať si môžete na guláši, langošoch či klobáskach a, pravdaže, bude aj čím zahasiť smäd. Navyše, bude aj tombola!