Už túto sobotu 12. júna sa bude konať 5. ročník cyklomaratónu pre cestné a horské bicykle s názvom Bystrický anjel. Pomyselného anjela opäť vytvorí trať cyklomaratónu.

Trasa s prevýšením 2000 metrov bude dlhá 120 kilometrov. Trať, ktorá vytvorí pomyselného anjela, je vhodná pre cestné aj horské bicykle. Preteky sú určené najmä pre amatérskych cyklistov, ľudí s vášňou pre bicykel, ktorí zvládnu pokoriť počet nastúpaných výškových metrov. Pre ambicióznejších sa ponúka možnosť zabojovať o cenu pre najlepšieho vrchára cyklomaratónu.

Kto si netrúfne na celých 120 kilometrov, môže sa pripojiť kdekoľvek na trase a odbicyklovať si vybraný úsek. Cieľom cyklomaratónu bude opäť spájanie ľudí, ktorých záľubou je rekreačná cyklistika.

Štart cyklomaratónu Bystrický anjel je naplánovaný na 10.00 h. Cyklisti odštartujú z banskobystrického Námestia SNP. Registrácia, ktorá je pre účastníkov nutná, bude prebiehať v čase od 9.30 h do 9.50 h na konci Dolnej ulice pred budovou Allianzu. Účasť na cyklomaratóne je bezplatná. Organizátor preto nezabezpečí stravu, ani technickú podporu.

To, že podujatie sa každým rokom teší väčšej popularite, dokazuje aj fakt, že cyklomaratón Bystrický anjel absolvoval minulý rok rekordný počet cyklistov. Na štart sa ich postavilo 61 a celú náročnú trať, ktorá viedla po kopcovitom okolí mesta pod Urpínom zdolalo 32 cyklistov.

Cyklomaratón Bystrický anjel 2021 sa bude konať za neobmedzenej cestnej premávky. Viac informácií o pretekoch, ako napríklad aj presný popis trasy, nájdete na stránke podujatia.