V poradí už tridsiaty tretí ročník medzinárodného turnaja SNP v džude mužov a žien sa uskutoční najbližšiu sobotu 19. augusta so začiatkom o 10-tej hodine v priestoroch Športovej haly na Štiavničkách.

Medzinárodný turnaj SNP v džude mužov a žien odštartuje v doobedňajších hodinách vyraďovacími súbojmi, ktoré potrvajú až do 16-tej hodiny. Slávnostné otvorenie podujatia, ako aj samotné finálové boje sú naplánované v čase od 16.30 do 17.30 hod.

Súťažiť sa bude v jedenástich kategóriách, v ktorých o víťazstvo zabojujú športovci z pätnástich krajín. Turnaja sa zúčastnia napríklad džudisti z Rakúska, Belgicka, Českej republiky, Slovenskej republiky, Francúzska, Maďarska, Talianska, Rumunska, Srbska či Ukrajiny.

Súčasťou turnaja je tak ako po minulé roky, i tento rok ďalší ročník Memoriálu Zoltána Pálkovácsa do 100 kilogramov. Podujatie sa tak bude niesť aj v duchu spomienky na tragicky zosnulého  reprezentanta Slovenska a domáceho VŠC Dukla Zoltána Pálkovácsa. Medzinárodný turnaj SNP v džude organizuje Vojenské športové centrum a Judo Club Dukla Banská Bystrica v spolupráci s mestom Banská Bystrica a Slovenským zväzom Judo.