V sobotu sa v Dome misijného hnutia uskutoční hudobná akcia pod názvom Koncert Sŕdc. Na pódiu sa predstaví 5 banskobystrických skupín, ktoré majú základ položený na Katolíckom Gymnáziu Štefana Moysesa. Výťažok z dobrovoľného vstupného poputuje pre hospic a dom sociálnych služieb „Dom Božieho Milosrdenstva“ v Banskej Bystrici.

„Mnoho nevyliečiteľne chorých a starých ľudí okolo nás trpí. Potrebujú primeranú a odbornú starostlivosť. Predovšetkým však potrebujú, aby sa s nimi zaobchádzalo s láskou, pre ktorú je stvorené ľudské bytie.“ Tak znie jedna z myšlienok, vďaka ktorým hospic vznikol. Dnes sú v ňom desiatky dôchodcov rozhodnutí dožiť život s láskou a úsmevom na perách.

Cieľom Koncertu Sŕdc je prilákať čo najviac ľudí, ktorí sa chcú prísť zabaviť a pritom prispieť na dobrú vec. Na podujatí si budú môcť ľudia vypočuť mnoho odlišných žánrov. Skupina PufflerQuartet ponúkne akustickú formu súčasných francúzskych piesní, Pas de Pitié zájdu aj do rýchlejších rytmov frankofónie. Uvoľnenie vo forme reggae prinesie skupina Reku Synku. Po nich prídu na stage Atraktívne Kamašle a skupina Unisex. Záruka dobrej zábavy, tanečných rytmov a dych vyrážajúceho finišu.

Koncert Sŕdc začína v Dome Slovenského misijného hnutia v sobotu o 16.00 h.