Lesnícky skanzen vo Vydrovskej doline pri Čiernom Balogu bude už v sobotu 13. júla dejiskom 12. ročníka Dňa stromu. Podujatia pre širokú verejnosť, ktoré láka do prírody nielen na krásy zelene, ale aj bohatý kultúrny program.

Súčasťou podujatia sú totiž aj lesnícke hry, vystúpenia hudobníkov, folklórnych skupín či jarmok ľudových výrobkov. Lesy Slovenskej republiky aj tento rok udelia Cenu Jozefa Dekreta Matejovie a zasadený bude strom roka 2013. V kultúrnom programe počas dňa potom vystúpi world music formácia Banda, folklórny súbor Šarišan, ale aj neskôr aj kapela Slovak Tango či tanečníci Fáber dance school. Popoludnie zavŕšia vystúpenia superstáristu Lukáša Adamca a speváčky Kataríny Knechtovej. V Samotnom priestore lesníckeho skanzenu budete mať možnosť priučiť sa čo to o lese od skúsených lesníkov a lesných pedagógov. Pripravené budú aj ukážky ľudových remesiel.

Priamo do skanzenu sa v sobotu z obce Čierny Balog dostanú návštevníci buď bezplatnou kyvadlovou autobusovou dopravou z parkoviska (bude premávať od 09:30 do 18:30), peši od Obecného úradu po žltej turistickej značke či trase obecného náučného chodníka, alebo vlakmi Čiernohronskej železnice v čase od 09:30 do 16:50 (premáva v intervale 60 minút, obojsmerné cestovné na trase Čierny Balog – Vydrovo je 5 eur). Parkovanie v obci bude usmerňované.