Naši „barani,“ okupujúci druhú priečku tabuľky, v aktuálnom 24. kole hokejovej Slovnaft extraligy cestovali na ľad predposlednej Skalice. Oddýchnutí hráči Banskej Bystrice však zaváhali a úlohu jasného favorita nezvládli.

HK 36 Skalica – HC ’05 Banská Bystrica 5:2 (2:1, 2:1, 1:0)

Góly: 10. Zálešák (R. Školiak, Višňovský), 34. Lušňák (Prokop, Mikušovič), 40. Grundling (Zálešák, R. Školiak), 44. Šátek (Vojtech, Jankovič) – 3. Macejka (Šechný, Lisoň), 24. Lisoň (Šechný, Bambúch)

Zostavy tímov:

HK 36 Skalice: Lakosil – M.Školiak, Grundling, Jankovič, Kloz, Kumstát, Jass, Magušin, Gula – Zálešák, R. Školiak, Višňovský, Kutálek, Jarolín, Šátek, Lušňák, Mikušovič, Prokop, Jurík, Novák, Konečný

HC ’05 Banská Bystrica: Šimonovič (od 44. Fedor) – Cebák, Cuník, Kolba, Bambúch, Vizváry, Kubka, Biro, Vantroba – Tománek, Hudec, Hvila, Paľov, Hlinka, Kútny, Lisoň, Šechný, Macejka, Bezák, Heizer, Vartovník

Zápas sa začal klasicky lepšie pre našich hokejistov, ktorým sa v úvode 3. minúty podarilo otvoriť skóre zásluhou Macejku. Ten so zakončením v brejkovej pozícii nemal problém a otvoril tak skóre zápasu. O pár minút sa predviedol Šimonovič a vychytal veľké šance Školiakovcov a neskôr Višňovského. Náš brankár však nakoniec kapituloval vo 8. minúte počas skalickej presilovky. Tú využili práve vyššie spomenutí hráči, keď M. Školiak natlačil puk pred našu svätyňu a Višňovského dorážka znamenala vyrovnanie na 1:1. V 10. minúte prišiel sporný moment, v ktorom si ani sám hlavný rozhodca Lokšík nebol istý, či puk preťal bránkovú čiaru, no po dohovore s videorozhodcom gól odobril a domáci tak zásluhou Zálešáka išli do vedenia. V ďalšom priebehu sme mali možnosť sledovať atraktívny hokej s množstvom akcií na oboch stranách. Či Šimonovič alebo na druhej strane Lakosil však už ďalší puk za svoj chrbát nepustili.

Aj začiatok prostrednej časti hry sme sa tešili z gólu. Tentokrát v 24. minúte vyrovnal presnou strelou Lisoň. Strhnúť vedenie na svoju stranu mohol o chvíľu Tománek, Lakosil však pôsobil sebavedomím a istým dojmom. To isté však možno povedať aj o Šimonovičovi, ktorý si v oslabení poradil s nebezpečnými strelami oboch Školiakovcov. Vývoj vyrovnaného zápasu začali na svoju stranu strhávať domáci v 34. minúte. Tá sa niesla v znamení peknej akcie Záhorákov, na konci ktorej bol Lušňák. Od tejto chvíle boli, aspoň do konca prostrednej časti hry, lepším celkom domáci, o čom svedčil aj štvrtý gól v našej sieti, ktorý padol v 40. minúte. Grudling strelou z dorážky zvýšil na 4:2.

Tretia tretina sa začala mierne rozpačito. Barani sa snažili o kontaktný gól, domáci zase o kontrolu zápasu. Plány Skaličanov na ceste za víťazstvom sa začali ešte viac napĺňať v závere 46. minúty. To bol čas zápisu 5. skalického gólu. Aj ten však musel odobriť videorozhodca, ktorý následne určil za autora presného zásahu Šáteka. Od tohto momentu sa postavil do našej brány Fedor. Ten však nečelil vážnejším pokusom domácich, ktorí začali brániť a zakladanie útokov tak zostalo na pleciach Banskobystričanov. Tí to skúšali či už akciami Hlinku s Kútnym alebo strelou Bambúcha. Ďalší gól nám však nepriniesla ani presilová hra v 48. minúte, ktorú sme preflákali kombináciami. Snaha našich bola evidentná, no prekvapivo dobre hrajúca Skalica na svojho brankára prepustila len minimum pukov. To bol jeden z kameňov úspechu, na ktorom domáci postavili svoje cenné víťazstvo.