Po minulotýždňovom sťahovaní operačných sál sa vo Fakultnej nemocnici s poliklinikou F. D. Roosevelta v Banskej Bystrici opäť operuje.

„Sťahovanie prebehlo bez problémov a v plánovanom termíne od prvého októbra sme zahájili plnú operačnú prevádzku. Na sálach pobeží prevádzka kvôli druhej etape rekonštrukcie na dve zmeny. Prvých pacientov si na vynovených sálach odoperovali traumatológovia, chirurgovia a neurochirurgovia,“ informovala portál BBonline.sk Ružena Maťašeje z referátu internej a externej komunikácie nemocnice.

V prvej etape projektu prešla kompletnou rekonštrukciou časť operačného traktu, v ktorej sa nachádza osem operačných sál a k nim prislúchajúce priestory pre sterilizáciu, sklady a personál a taktiež sa vybudovala prvá časť urgentného príjmu. V druhej etape prejde renováciou ďalších osem operačných sál a ostatné priestory urgentného príjmu a centrálnej sterilizácie. Rekonštrukcia sa začala v októbri 2011 a plánovaný termín ukončenia je v októbri 2013.

Projekt komplexnej rekonštrukcie operačných sál, urgentného príjmu a centrálnej sterilizácie Fakultnej nemocnice s poliklinikou F. D. Roosevelta Banská Bystrica spolufinancuje Európska únia z Európskeho fondu regionálneho rozvoja. Dosiaľ bolo preinvestovaných viac než 12 miliónov Eur. Celkové náklady na rekonštrukciu dosiahnu sumu 26,5 milióna Eur.