Mestský mládežnícky štadión v Radvani-Kráľovej bude vo štvrtok 27. októbra hostiť aj 2. kolo skupiny Stred najvyššej slovenskej súťaže v malom futbale. Ťahákom večera bude derby medzi výbermi Banskej Bystrice a Zvolena.

Derby medzi Banskou Bystricou a Zvolenom má naplánovaný úvodný výkop na 19.15 h. Zatiaľ čo Bystričania v 1. kole v Radvani vysoko podľahli finalistovi poslednej sezóny z Martina, Zvolenčania nestačili na Nitru. Priamy prenos z derby stretnutia 2. kola Niké Superligy skupiny Stred môžete sledovať na tomto odkaze. Vstup je voľný. Následne, o 20.30 h, sa na umelom trávniku nového štadióna stretnú tímy Martina a Nitry.

Výber Banskej Bystrice povedie z pozície trénera opäť Marián Sanitra, ktorý smerom k derby povedal: „Na zápas sa pripravujeme ako obvykle. Na tréningoch sme sa zamerali predovšetkým na odstránenie niektorých nedostatkov z prvého zápasu s Martinom. Súper má viac skúseností, či už v Niké Superlige, alebo aj celkovo s formátom 5+1. Zatiaľ čo naše súťaže v Banskobystrickom zväze malého futbalu (BBZMF) sa hrávajú formátom 4+1, Zvolen má súťaž priamo stavanú na malý futbal. V tom vidím ich najväčšiu výhodu a silu. Zo zdravotných dôvodov nám v najbližšom zápase bude chýbať niekoľko hráčov. Snažili sme sa však doplniť káder mladými hráčmi, a nahradiť tak chýbajúcich.“

Súpiska výberu Banskej Bystrice (tím hráča v súťažiach BBZMF)

Brankári: Jakub Kučera (Skackavá), Martin Chochula (FC Nemce)

Hráči: Patrik Ďurčík (Skackavá), Alex Adamov (FC Ortotech), Lukáš Nemec (Svorka vlčákof), Lukáš Riša (Galacticos), Ján Štubian (Dream Team), Maximilián Črep (Hančurka Team), Peter Vajda (Skackavá), Filip Samson (Galacticos), Samuel Ternuščák (Aquadux), Ondrej Zeleňanský (Dream Team), Michal Čief (Skackavá), Filip Sylvestr (Dynamo), Daniel Kohút (Skackavá)

Realizačný tím: Marián Sanitra (tréner), Lukáš Berec (manažér), Peter Ryša (masér)