Čo sa zverencom Štefana Zaťka nedarí v lige, to si kompenzujú v Slovnaft Cupe. Pohárová súťaž zatiaľ Dukle vychádza podľa predstáv, veď v štvrťfinále si poradila s lídrom Corgoň ligy – Trnavou. V prvom zápase v slovenskom Ríme zvíťazili červeno-bieli po góloch Martina Jakubka a Dušana Uškoviča 2:1, takže pred domácou odvetou mali dvere do jarného účinkovania v tejto súťaži pootvorené.

FK Dukla Banská Bystrica – FC Spartak Trnava 1:1 (1:1) – v prvom zápase 2:1, postupuje Dukla

Góly: 23. Považanec – 22. J. Petráš; ŽK: 18. Gyömbér – 4. Habánek, 36. J. Petráš, 90.+ Čvirik; Stretnutie na Štiavničkách sledovalo 1 410 divákov.

FK Dukla: Belic – Ľupták (90.+ Kupčík), Poljovka, Gyombér, Hučko, Hlinka, Rejdovian, Považanec (71. Považanec), Pančík, Uškovič (75. Brašeň), Jakubko.

Spartak Trnava: Slovenčiak – Habánek, Gross, Čvirik, Hanzel (39. Procházka), Karhan, J. Petráš (78. Čarnota), Vyskočil, Bicák, Oravec, Ciprys (58. Kone).

Pred vyše tisíckou divákov sa hralo od začiatku otvorené a dynamické stretnutie, ktoré sa divákom muselo páčiť. V zápase bohatom na gólové šance oboch celkov najskôr výraznejšie pohrozili hostia, keď Radoslav Ciprys vypálil loptu na Belicovu bránu, tá sa nebezpečne odrazila od domáceho obrancu, smerovala však tesne vedľa. Na opačnej strane opečiatkoval žrď vlastnej brány Gross, ktorý takto nadvihol Uškovičovu strelu. Zatiaľ čo Dukle rohové kopy nevychádzali, Trnave vyšiel nacvičený signál, ktorý si len minútu predtým mali možnosť hráči Dukly pozrieť s neúspešným koncom. Jej úspešnejšie prevedenie ukázal v 22. minúte Ján Petráš – 0:1. Domáci fanúšikovia ani nestihli so spolusediacimi vyťahovať čierne scenáre, pretože už o minútu z asi tridsiatich metrov vypálil mladý Jakub Považanec a krásnou strelou vyrovnal na 1:1. V 42. minúte mohol ukľudniť divákov Marek Hlinka hlavičkujúci po priamom kope Dušana Uškoviča, ale loptu poslal len vedľa Slovenčiakovej brány.

Aj v druhom polčase pokračoval futbal, ktorý zahrieval premrznutých divákov na Štiavničkách.  V 49. minúte mohol Spartak viesť po tom, čo síce Oravcovu strelu Belic vyrazil, ale Ciprys mohol bez problémov zakončiť do poodkrytej brány. Musel by však mieriť presne. Uškovič mohol zvrátiť vedenie v zápase na stranu Dukly v 54. minúte. Podarilo sa mu prekonať Slovenčiaka, lenže spred bránkovej čiary vykopával loptu Procházka. V závere druhého polčasu oživil hru hostí Kone, ktorý aj sám v 68. minúte ohrozil strelou Belica. V závere si ešte dokázali viacero šancí vypracovať hostia, ale aj v prípade strelenia gólu by šiel zápas len do penaltového rozstrelu. Nakoniec aj so šťastím ani to hráči Dukly nedopustili a postúpili medzi štyri najlepšie slovenské kluby v rámci pohárovej súťaže. Na jar sa tak v Slovnaft Cupe predstavia v semifinálovom zápase buď so Zlatými Moravcami, Žilinou alebo jedným zo štvrťfinálovej dvojice Slovan Bratislava – Senica.