2 horiace auto dym v garaziV sobotu podvečer muselo dôjsť k uzavretiu podzemných garáži obchodno-zábavného centra Europa SC v Banskej Bystrici. Došlo v nich totiž k silnému zadymeniu.

Podľa informácií polície vodič vchádzal do podzemných garáží a ešte za jazdy si všimol dym zo svojho vozidla, ktoré začalo horieť. S najväčšou pravdepodobnosťou bola príčinou technická porucha. „Vodič na vozidle išiel a zbadal, že sa mu dymí z vozidla. Došlo k silnému zadymeniu priestoru garáží a vodič sa tohto dymu aj nadýchal. Žiadne ďalšie vozidlá neboli poškodené,“ informovala portál BBonline.sk hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Banskej Bystrici Mária Faltániová.

Podzemné garáže v Europa SC preto uzavreli. Miesto polícia zaistila, a ďalej bude vyšetrovať možné príčiny vzniku poškodenia vozidla, nakoľko v tejto veci začala aj trestné stíhanie. Na mieste zasahovali, okrem polície, samozrejme aj príslušníci Hasičského a záchranného zboru a tiež zdravotní záchranári, ktorí museli ošetrovať spomenutého vodiča vozidla.