Portál BBonline.sk vám opäť ako prvý prináša kompletný sumár všetkých nižších futbalových súťaží hraných v našom regióne cez víkend.

II. liga – Východ (10. kolo)

Suverénnym lídrom druhej ligy je po 7. vyhraných zápasoch v rade dedinka s približne 700 obyvateľmi – Dolná Ždaňa. Najtesnejším rozdielom jej hráči porazili aj Zvolen a druhá Podbrezová, ktorá si bez problémov poradila s Trebišovom, stráca na Dolnú Ždaňu 4 body. Prekvapili hráči Spišskej Novej Vsi prehrou proti Košickému „Béčku“. Osem gólov videli diváci v Ružinej, kde hrala posledná Stará Ľubovňa a vo Vranove, ktoré hostilo hráčov Humenného. V obidvoch prípadoch sa z víťazstva 7:1 tešili domáci. Na chvoste tabuľky sa zmeny neudiali a ani ich nikto nečakal, pretože posledná Stará Ľubovňa stráca na Poprad 6 bodov a ten na trojicu Humenné, Tatran Prešov a Lipany ďalšie tri.

ŠK Odeva Lipany – FK Poprad 2:0

Sokol Dolná Ždaňa – FK Lokomotíva Zvolen 1:0

Baník Ružiná – MFK Goral Stará Ľubovňa 7:1

ŽP Šport Podbrezová – Slavoj Trebišov 5:0

FK Spišská Nová Ves – MFK Košice „B“ 1:2

FK Dukla Banská Bystrica „B“ – MŠK Žilina „B“ 2:2

MFK Vranov nad Topľou – HFC Humenné 7:1

1.FC Tatran Prešov jun. – Partizán Bardejov 3:3

III. liga (9. kolo)

V tretej lige aj naďalej kraľuje už osem zápasov bezchybný MFK Banská Bystrica. Zverenci Jozefa Moresa bez problémov zvíťazili na pôde Krásna a ich prenasledovateľ – Liptovská Štiavnica s kanonierom Semeníkom, iba remizovala vo Veľkom Krtíši. Tretie Námestovo zvíťazilo nad Lietavskou Lúčkou a štvrtý Tisovec prehral v Kremničke 4:0. Na hráčoch Tisovca bolo badať rozhorčenie z ich výkonu a po odchode z ihriska zničili v Kremničke zariadenia šatní. Iba štyri mužstvá majú odohratý plný počet zápasov a ľahko sa môže stať, že posledné Fiľakovo poskočí na dvanástu priečku alebo že sa MFK Banská Bystrica prepadne na tretiu. Spomínané Fiľakovo stráca bod na Kalinovo a tri body na Turany, ktoré tentoraz nestačili na Novú Baňu.

Tatran Krásno nad Kysucou – MFK Banská Bystrica 0:3

Baník Veľký Krtíš – Družstevník Liptovska Štiavnica 1:1

Jednota Bánová – FK Čadca 1:1

ŠK Kremnička – CSM Tisovec 4:0

Baník Kalinovo – MŠK Kysucké Nové Mesto 1:1

ŠK Závažná Poruba – FTC Fiľakovo 0:0

MŠK Námestovo – Cementáreň Lietavská Lúčka 3:2

MFK Nová Baňa – MŠK Turany 3:1

IV. liga – JUH (9. kolo)

Výsledok 8:4 je vzácnosťou aj v hokeji a predsa sa takto skončil aj futbalový zápas v Žiari nad Hronom. Hráči tamojšieho FK takýmto exhibičným výsledkom porazili hráčov Divína a naďalej sú vedúcim celkom tabuľky pred Čiernym Balogom, ktorý takisto zvíťazil, avšak „len“ 3:2 nad Poltárom. Trápiace sa Podlavice remízovali v Málinci a tak im patrí iba jedenásta priečka so ziskom 11-ich bodov. Akoby inú súťaž hrá Dolná Strehová s Veľkým Blhom. Obidva kluby doposiaľ nazbierali iba štyri body a na Divín ich strácajú až sedem. Za zmienku stoja aj bodové rozostupy v štvrtej lige. Kým tretia Banská Štiavnica má na konte 15 bodov, dvanásty Divín si za tri výhry a dve remízy pripísal bodov jedenásť.

Sitno Banská Štiavnica – Prameň Dolná Strehová 1:0

Baník Štiavnické Bane – MFK Revúca 1:0

Poľnohospodár Veľký Blh – FK 34 Brusno 1:1

Jednota Málinec – JUPIE Banská Bystrica-Podlavice 2:2

ŠK PARTIZÁN Čierny Balog – SKLOTATRAN Poltár 3:2

FK Žiar nad Hronom – FC Slovan Divín 8:4

Prameň Kováčová – PS Hliník nad Hronom 2:3

V. liga – skupina C (9. kolo)

Šláger 9. kola v piatej lige sa odohral v Badíne. V priamom súboji o prvé miesto zvíťazili domáci hráči nad hosťujúcou Hodrušou 4:1 a keďže aj Hrochoť vyhrala s Priechodom, náskok Badínčanov je stále trojbodový. Posledná Šalková uhrala už svoj piaty bod na pôde Sásovej a do kariet jej zahrala aj prehra Žarnovice v Krupine a výhra domáceho Jasenia nad Pliešovcami. Vďaka víťazstvu 4:2 s Lutilou poskočila Radvaň na ôsme miesto pred Jasenie a Priechod.

ŠK Sásová – FK Šalková 1:1

MFK Strojár Krupina – MFK Žarnovica 2:0

ŠK Badín – OŠK Hodruša-Hámre 4:1

ŠK Selce – OFK Slovenská Ľupča 3:2

ŠK Hrochoť – OFK 1950 Preichod 4:0

FC Junior Radvaň – OŠK Lutila 4:2

Tatran VLM Pliešovce – FK 1928 Jasenie 2:3

I. TRIEDA (9. kolo)

Najvyššia okresná súťaž má už štyri týždne toho istého lídra a to Sokol Medzibrod. Jeho hráči tentoraz zvíťazili rozdielom triedy v Heľpe a ich prenasledovateľ – Čierny Balog vyhral v Harmanci, čiže ich štvorbodový odstup zostal nezmenený. Po štyroch zápasoch sa z víťazstva radovali hráči Lučatína, keď vyhrali u poslednej Nemeckej.  Závadka, ktorá minulý týždeň aj v početnej prevahe prehrala v Hronci 7:3, si teraz napravila chuť a jednoznačne predčila Baláže, za čo hovorí aj výsledok 4:0.

Sokol Nemecká – Mladosť Lučatín 0:2

Partizán Osrblie – Sokol Braväcovo 1:1

Mier Mýto pod Ďumbierom – ŠK OPL Poniky 1:2

Tatran Harmanec – Tatran Čierny Balog 1:2

Spartak Závadka nad Hronom – Družstevník Baláže 4:0

Slovan Beňuš – ŠK Hronec 1:1

ŠK Heľpa – Sokol Medzibrod 0:3

II. TRIEDA skupina A (9. kolo)

Po deviatom kole je situácia na čele tabuľky rovnaká pre tri kluby. Riečka, Staré Hory a aj Malachov majú zhodne po 22 bodov a pred Strelníkmi náskok 3 body. B tím Priechodu nepotvrdil rastúcu formu a so Sokolom Jakub prehral na vlastnom ihrisku 0:4. Pre Jakubčanov to bola vôbec prvá výhra v súťaži a iba štvrtý bod. Predposledné Králiky majú 8 bodov a o jeden viac má Hiadeľ spoločne so Šalkovou. Tá sa tento rok trápi a kopíruje situáciu v A-tíme, ktorý sa v piatej lige nachádza na chvoste tabuľky.

ŠK Sokol Staré Hory – Tatran Podkonice 3:0

OFK 1950 Priechod „B“ – ŠK Sokol Jakub 0:4

FK Šalková „B“ – Slovan Tajov 0:3

Sokol Hiadeľ – ŠK Zornička Riečka 0:3

Družstevník Strelníky – Iskra Horné Pršany 2:1

Družstevník Dúbravica – ŠK Králiky 3:2

Slovan Malachov – TJ Hronsek 1:0

Družstevník Mičiná mala voľno

II. TRIEDA skupina B (9. kolo)

Najnižšia súťaž na Horehroní s len siedmimi účastníkmi, mala taktiež na programe 9. kolo a práve II. trieda sk. „B“ stojí tento víkend za zmienku. Nejde ani tak o Telgárt, ktorý prehral s Dolnou Lehotou vysoko 1:5, ani o Pohorelú, ktorá prehrala v Polomke 3:0 a je aj naďalej na poslednom mieste. O pozornosť si zažiadal hráč Pohronskej Polhory – Tomáš Goceliak. Ten v 52. minúte svojím spraváním začal podnikať kroky smerujúce k ukončeniu zápasu. Vtedy sa na bránu hostí rútil osamotený Michal Boško a spomínaný Goceliak ho zozadu fauloval, za čo dostal červenú kartu a rozhodca odpískal pokutový kop. Vtedy Goceliak zrejme zabudol, že je aktérom futbalového zápasu a rozhodcovi vyrazil karty z ruky a aby toho nebolo málo, pre istotu do rozhodcu v spolupráci so spoluhráčom Boháčikom sotil, čo už bol dôvod na ukončenie zápasu. Čerešničkou na torte bolo nechutné správanie sa divákov, ktorí počas odchodu mužzstiev a rozhodcov do kabín obliali hlavného rozhodcu pivom.

Sokol Telgárt – Partizán Dolná Lehota 1:5

Slovan Michalová – Slovan Pohronská Polhora ukončené v 52. minúte za stavu 1:0

Tatran Polomka – Mladosť Pohorelá 3:0

Družstevník Šumiac mal voľno