V nedeľu 27. marca po zimnej prestávke začala jarná časť 1.SHbL-STRED a 2.SHbL-BB.

Prvá liga napriek peknému počasiu priniesla až tri kontumácie a to v zápasoch Damix – Berserker, Cocra – Lavíny, Top-Point – Eagles. V úvodnom zápase Monkeys – Zubři bohatom na vylúčenia, kde sa rozdalo dovedna na strane Monkeys päť 2-minútových trestov a jeden 5+DKZ a na strane Zubřov sedem 2-minútových trestov a jeden osobný trest, sa zrodilo víťazstvo Zubřov v pomere 3-1, keď prvý gól padol už v 35tej sekunde. V nasledujúcom odohratom zápase nastúpili proti sebe tímy Knights a Sport Trend Žiar nad Hronom. Sport Trend prišiel v oklieštenej zostave na jednu päťku, ale ani to nepomohlo mužstvu Knigts ktoré prehralo 0-4. Na strane Žiarčanov treba vyzdvihnúť útočníka Tomáša Valka, ktorý zaznamenal hetrik.

V poslednom odohratom zápase si priebežne druhý tím N-Sport Lions dokázal poradiť s mužstvom Plej Bojs 4-1, a to najmä vďaka skvele zvládnutým hrám v oslabení, keď Plejbojáci nedokázali využiť ani jednu zo štyroch presilových hier. Na druhej strane dokázal N-Sport potrestať skoro každú menšiu chybičku súpera a tak si zaslúžene po takticky dobrom výkone zapísali ďalšie 3 body do tabuľky.

TOP-POINT 0:5k EAGLES

V druhej lige sa odohrali všetky stretnutia. Hneď ráno na seba narazili dva tímy bojujúce o Play-off Hbk Barani Weber Tornádo. Od začiatku prevzali taktovku nad zápasom hráči Weberu. Avšak v 11-tej minúte po ojedinelej akcii na jeden dotyk otvoril skóre prekvapujúco slabší tím a Barani sa ujali vedenia 1-0. V druhej tretine sa Weberáci bez rešpektu pustili do svojho súpera, nedovolili mu ani len jednu strelu na bránku, keď ho prestrieľali 15-0 a otočili vývoj zápasu troma gólmi vo svoj prospech. Úspech im priniesli najmä dve premenené presilové hry. Do tretej tretiny nastúpilo Tornádo s cieľom doraziť Baranov, avšak ich skvele chytajúci brankár Gonda bol proti a minútu pred koncom dokonca Barani znížili na 2-3 ale to bolo z ich strany všetko a brány Play-off sa im vzdialili.

Súboj WanderersKremnicou mal byť vyrovnanou partiou. Wanderers však doplatili na slabú efektivitu, zatiaľ čo Kremnici sa podarilo využiť skoro všetky svoje príležitosti. Po dvoch tretinách bol osud zápasu jasný, keď Kremnica vyhrávala 6-0  a v tretej tretine sa už len dohrávalo. Líder druhej ligy CCC od začiatku dal najavo, že prišiel vyhrať ďalší zápas, tentokrát nad PoDC Zvolen. Zvolenský tím sa len sporadicky dostával do šancí a nebyť brankára Andreánskeho skóre po prvej tretine mohlo vyzerať  z pohľadu Zvolenčanov oveľa horšie. V druhej a tretej tretine sa obraz hry nezmenil a očakávalo sa kedy padnú ďaľšie góly. Napokon CCC zaslúžene vyhralo 7-0 a upevnilo si líderskú pozíciu. Skóre vyrovnaného duelu OSKARHorná Ves Sharks otvotil hráč Hornej Vsi Talapka. Na tento gól dokázali Oskari odpovedať 15 sekúnd pred koncom prvej tretiny. V druhej tretine začali hrať Oskari aktívnejšie z čoho plynul gól na 2-1 a následne využitá presilovka priniesla Oskarom dvojgólové vedenie. V tretej tretine sa Hornej Vsi už nepodarilo dohnať manko na súpera, naopak inkasovali a po bojovnom výkone prehrali 1-4. Súboj Eagle – Rangers mal byť jasnou záležitosťou. Posledný tím tabuľky Rangers ale podal sympatický, bojovný výkon a hráči potvrdili svoje zlepšenie keď prehrali vo vyrovnanom dueli 0-2. V ďalšom zápase narazili na seba nováčik tohtoročnej ligy Foresters a prekvapenie jesene Staré Hory Bruins. Foresteri, hrajúci bez kapitána Sámela, nedokázali proti súperovi ukázať takmer nič. Poznačili ich najmä časté vylúčenia, keď Bruins dokázali využiť tri zo svojich šiestich presiloviek. Staré hory zaslúžene a s prehľadom vyhrali svoj ďalší zápas tentokrát 4-0. Viking Warriors, ktorí počas prestupového obdobia prišli o svojho najlepšieho hráča, nedokázali nič vymyslieť proti takticky dobre hrajúcej Radvani Stars. Tí mali celý zápas pod kontrolou a štyrmi gólmi v prvej tretine, ku ktorým pridali jeden v druhej, zaslúžene vyhrali 5-0. Hattrick zaznamenal obranca Radvane Jančiar. V poslednom a najkvalitnejšom zápase kola sa stretli ExtrémKrupinou. Od začiatku sa bolo načo pozerať, hral sa tvrdý útočný hokejbal, ktorí sa páčil všetkým prítomným divákom. Krupina síce išla už po 25tich sekundách do vedenia no Extrém do konca prvej tretiny dokázal otočiť na 3-1. Hneď v úvode druhej tretiny Krupina znížila a začal sa tuhý boj o každý kúsok ihriska. V tretej tretine pribudlo faulov na oboch stranách. Situáciu zvládol lepšie Extrém, ktorý najmä vďaka hattricku Guttmanna zvíťazil 6-3.

PoDC 0:7 CANADIENS
(0:2, 0:1, 0:4)