Túto sobotu bude rušno aj v Ľubietovej. Tam sa však nebude „bojovať“ ako na Military Day v Múzeu SNP v Banskej Bystrici. Budú sa tam „špacírovať“ banícke spolky a cechy z celého Slovenska.

i_1461883Pravdaže, v poradí druhý Ľubietovský banícky a hutnícky deň ponúkne svojim návštevníkom aj veľa rôznych zaujímavostí a atrakcií, medzi ktorými bude dominovať remeselnícky jarmok s prezentáciou ľudových zvykov a remesiel. Na tomto podujatí, ktoré organizuje Ľubietovský banícky spolok LIBETHA v spolupráci s obcou, určite nebude núdza ani o dobré jedlo a pitie.

Ľubietovský banícky a hutnícky deň sa začne už o 9. hodine ráno mineralogickou výstavou Najkrajšie minerály z Ľubietovej. Na ľubietovskom mestskom hrade môžu návštevníci obdivovať archeologické nálezy a ešte pred obedom (o 11. hod.) sa môžui zabaviť na koncerte dychovej hudby Selčianka.

Historický sprievod obcou, za účasti baníckych spolkov a cechov Slovenska, sa začína o 13. hodine. Bohatý je aj popoludňajší program s neodmysliteľnou súťažou v baníckych fortieľoch. V priebehu celého dňa bude vyhrávať banskobystrická skupina GALAXY.