S pomaly sa blížiacimi Vianocami zintenzívňujeme v spolupráci s vydavateľstvom Ikar našu pravidelnú rubriku predstavujúcu novinky na pultoch kníhkupectiev. Zároveň vám dávame možnosť, ako potešiť predčasným darčekom seba alebo svojich blízkych v našich súťažiach.

Alchymista v špeciálnom vydaní

Román Alchymista stál na začiatku ohromujúceho medzinárodného úspechu Paula Coelha. Podľa portugalského denníka Jornal de Letras sa stal Alchymista najpredávanejšou po portugalsky napísanou knihou v histórii. Román teraz vychádza  v slovenčine v druhom, špeciálnom vydaní.

Tento román nadchol a zaujal čitateľov na celom svete. Príbeh o pastierovi Santiagovi, ktorý cestuje zo španielskej domoviny do egyptských púští, aby našiel poklad pochovaný v pyramídach, očarí svojou jednoduchosťou a múdrosťou. Svieži, inšpiratívny, hlboko ľudský príbeh Santiaga je večným svedectvom o tom, ako sila snov môže meniť svet a aké dôležité je načúvať svojmu srdcu. Magický príbeh bol preložený do  vyše šesťdesiatich  jazykov a stal sa najúspešnejším brazílskym románom.

„Keď som písal Alchymistu, pokúšal som sa pochopiť dôvod existencie života. Namiesto písania filozofickej úvahy som sa rozhodol pre rozhovor s dieťaťom v mojej duši. Na moje prekvapenie toto dieťa stále žije v miliónoch ľudí na celom svete. Touto knihou sa chcem s čitateľmi podeliť o otázky, na ktoré neexistujú odpovede, a práve tým robia zo života veľké dobrodružstvo,“ povedal o Alchymistovi Paulo Coelho.

PAULO COELHO je považovaný za jedného z najvplyvnejších spisovateľov súčasnosti, jeho knihy vyšli v 168 krajinách sveta, boli preložené do 71 jazykov, predalo sa z nich vyše 100 miliónov výtlačkov na celom svete. Vo vydavateľstve Ikar vyšli tieto romány Paula Coelha: Jedenásť minút, Čarodejnica z Portobella, Alchymista, Veronika sa rozhodla zomrieť, Démon a slečna Prýmová, Brida, Víťaz je sám, Pútnik z Compostely, Piata hora, Ako rieka, ktorá plynie, Na brehu Rio Piedra som si sadla a plakala, Záhir, Alef. O Paulovi Coelhovi vyšla v Ikare kniha Fernanda Morais s názvom Mág.

Knižku nájdete v každom dobrom kníhkupectve, alebo môžete vyskúšať svoje šťastie v súťaži, ktorú vám v spolupráci s vydavateľstvom Ikar prinášame. Odpovedzte nám do stredy 21. novembra 12.00 h na otázku: Aké sú ďalšie romány Paula Coelha (uveďte aspoň dva), a šťastie sa možno usmeje aj na vás.

Súťaž je ukončená. Víťazom sa stal Matúš Bician.

Heather Webberová: Zamilovaní až po uši

Lucia Valentinová je veľmi šikovná, veľmi nezávislá, no neveľmi kvalifikovaná na prácu zoznamovacej agentky. Keď jej však rodičia dočasne prenechajú rodinný podnik – Agentúru Valentín, zo všetkých síl sa usiluje neurobiť rodine hanbu a nesklamať klientov túžiacich po láske. A navyše je to skvelá šanca riešiť nezaplatené účty. Lenže Lucia nemá s dohadzovaním žiadne skúsenosti, hoci istú mieru nadania zdediť mohla. Podľa rodinnej legendy obdaril sám boh lásky Amor každého Valentinovca schopnosťou vidieť auru, aby podľa jej sfarbenia mohli určovať ideálne dvojice. Nanešťastie Lucia o túto schopnosť pred rokmi prišla, ale zato máva vízie o stratených predmetoch. Ako to môže využiť v zoznamovacej agentúre? To by ste sa čudovali! Vo veľkomeste ako Boston každý čosi hľadá. Keď Lucia nájde stratený zásnubný prsteň na tom najneočakávanejšom mieste, požiada príťažlivého súkromného detektíva, aby jej pomohol vyriešiť dokonalý zločin. A ktovie? Možno ju dokonalý zločin privedie k dokonalej láske…

Autorka knihy Heather Webberová má na svojom konte pätnásť románov a jednu nomináciu na Cenu Agathy Christie za najlepší román v roku 2010. Heather žije na juhozápade štátu Ohio so svojou stredoškolskou láskou a troma deťmi. Po úspešnej sérii kníh s hlavnou hrdinkou Luciou Valentinovou sa pod pseudonymom Heather Blaková pustila do písania románov s nádychom mystiky.

Knižku nájdete v každom dobrom kníhkupectve, alebo môžete vyskúšať svoje šťastie v súťaži, ktorú vám v spolupráci s vydavateľstvom Ikar prinášame. Odpovedzte nám do stredy 21. novembra 12.00 h na otázku: Na akú cenu bola nominovaná Heather Webberová, autorka knihy Zamilovaní až po uši, a šťastie sa možno usmeje aj na vás.

Súťaž je ukončená. Víťazkou sa stala Eva Stanková.