Na podujatí, ktoré si pre vás pripravilo hudobné átrium štátnej vedeckej knižnice  bude návštevníkom premietnutý, každú decembrovú stredu jeden hudobný projekt o fenomenálnej, britskej kapele The Beatles. Začiatok premietania je vždy o 16.00 h. 

The Beatles: Neznámy príbeh známej kapely

 4.12 – 16.00 h.
Film vznikol v spolupráci s Paulom McCartneym, Ringo Starrom, Yoko Ono a Olíviou Harrisonovou, zachytáva obdobie od prvých vystúpení skupiny The Beatles v The Cavern Clube v Liverpoole až po ich posledný koncert. Tvorcovia filmu sa zamerali na skutočnosť, prečo sa skupina stala mimoriadnym celosvetovým fenoménom. Film prináša rozhovory s členmi skupiny a doposiaľ nezverejnené zábery. Tento jedinečný film natočil oscarový režisér Ron Howard.

George Harrison: Život v materiálnom svete, časť 1 a 2 

Prvá časť: 11.12 – 16.00 h.
Druhá časť: 18.12 – 16.00 h.
Oscarový režisér Martin Scorsese zachytáva Georga Harrisona nielen ako úspešného hudobníka, ale aj ako večného hľadača rovnováhy medzi materiálnym a duchovným svetom. Vo filme sa objavia doposiaľ nepublikované nahrávky a rozhovory nielen so samotným Harrisonom, ale aj s jeho manželkou Olíviou, Ericom Claptonom, Georgem Martinom, Paulom McCartneym, Yoko Ono, Ringo Starrom, Mickom Jaggerom a ďalšími. Všetci otvorene rozprávajú o Harrisonovom výnimočnom talente, ale aj o jeho vnútorných rozporoch a prudkej povahe.

Projekcie sú v rámci výstavy The Beatles – Príbeh známej kapely. Viac informácií o premietaniach nájdete na webe. Vstup na všetky podujatia je voľný.