V banskobystrickom obchodno-zábavnom centre Europa vrcholia práce na rekonštrukcii horných parkovísk. Súvisieť s tým v najbližších dňoch budú viaceré obmedzenia a následne dôjde aj ku zmene vstupov na parkoviská centra.

Presne pred rokom došlo v Europa SC k spusteniu nového parkovacieho systému v podzemných garážach. Zmena osvetlenia, sanácia plochy, ale i doplnenie dopravného značenia zjednodušili orientáciu v priestoroch nielen pre vodičov, ale i pre chodcov. Obdobnou premenou prešlo v posledných týždňoch aj horné parkovisko.

Počas júla a augusta prebehla výmena dopravného značenia, doplnenie čiar a revitalizácia LED osvetlenia. Momentálne sa rekonštrukčné práce v Europa SC dostávajú do ďalšej, finálnej etapy, ku ktorej bude však potrebné úplné uzavretie celého krytého parkoviska.

,,Kvôli spomínaným prácam sa návštevníci Europa SC mohli doteraz stretnúť s obmedzeným parkovacím státím na 3. a 4. nadzemnom podlaží. Pre dokončenie rekonštrukčných prác je však potrebné dočasné uzavretie celej krytej parkovacej časti, ktoré potrvá od 10. septembra do nedele, 16. septembra. Počas tohto týždňa bude všetkým vodičom k dispozícii len nekryté strešné parkovisko, ktoré sa nachádza napravo od vstupných rámp,“ informuje Michaela Čanecká, Center Manager Europa SC.

V druhej polovici mesiaca čaká malá zmena aj nekrytú časť horného parkoviska. ,,Aby bol vstup vodičov na horné parkovisko ešte plynulejší, koncom septembra rozšírime aj vstupné rampy pri vjazde na strešné parkovisko. Namiesto jednej vstupnej rampy budú teraz k dispozícii dve, čo zabezpečí odľahčenie dopravy v smere od mesta. Počas týchto rekonštrukcií budú rampy prehodené, a teda výstupná rampa bude slúžiť ako vstupná. Na výstup zas bude slúžiť dočasný, dopravným značením označený výjazd na malom parkovisku,“ dodáva Čanecká. K celkovému ukončeniu rekonštrukčných prác dôjde 30. septembra.