Príchod tohtoročných vianočných sviatkov bol ohlásený inak než zvyčajne. V dôsledku opatrení spojených s pandémiou sa zredukoval počet návštevníkov centra nášho mesta a vianočnú výzdobu tak obdivujeme skôr individuálne. Na príchod najkrajších sviatkov v roku sa výzdobou, ako aj náležitými opatreniami pripravilo aj Europa Shopping Center. Návštevníkov stále vyzýva k zodpovednosti, pozýva však aj na pravú vianočnú atmosféru s nádhernou výzdobou.

Vianočné trhy inak

 Absentujúce tradičné trhoviská v centre mesta aspoň čiastočne zastúpia vianočné trhy, ktoré môžu návštevníci zažiť v komfortnom teple interiéru. Väčšie odstupy medzi jednotlivými stánkami, meranie teploty všetkým vstupujúcim do centra, ako aj všade prítomná dezinfekcia, patria medzi početné opatrenia, ktoré centrum prijíma. „Našou ambíciou bolo pokračovať v tradícii, ponúknuť návštevníkom produkty od miestnych výrobcov, domáce koláče, medovníčky, hand-made šperky či slovenskú dizajnovú módu,“ približuje Jana Seleštianska, Marketing Manager Europa SC.

Atmosféra púta už z diaľky

Centrum je tradične štedro vyzdobené vianočnými dekoráciami, ktoré pútajú pozornosť Banskobystričanov aj cestujúcich diaľničným nadjazdom. Vo vnútri sa nielen mladšie ročníky potešia foto-kútikom pri vstupoch i v centrálnej zóne, z ktorých si môžu aj do svojich domovov odniesť hodnotný spomienkový záber.

„Tematická výzdoba je obohatením konceptu minuloročných Vianoc. Návštevníci, ktorí doma nedisponujú tak bohatou výzdobou si u nás takto tvoria vlastné vianočné spomienky. Výzdoba má presah na exteriér, keďže naším zámerom je priniesť atmosféru čo najväčšiemu počtu obyvateľov a návštevníkov Banskej Bystrice,“ dopĺňa Linda Luptáková, Marketing Coordinator Europa SC.

K Vianociam patria aj dary

K nákupom v prevádzkach centra pripravila Europa odmenu v podobe súťaže Stromček zatras sa. V nej si nakupujúci počas dvoch víkendov a po registrácii svojho bločku v hodnote min. 50€ môže vytriasť výhru až 150€. Kreditom nabitú darčekovú kartu tak môže využiť v ktorejkoľvek prevádzke centra.

Rovnaké darčekové karty centrum rozdalo aj dobrovoľníkom zapojeným do pomoci mestu a jeho obyvateľom v boji s pandémiou. Ochotným dobrovoľníkom, ktorí od začiatku pomáhali s nákupom jedla či starostlivosťou o zraniteľných obyvateľov, ako aj tým čo nezištne pomáhali pri celoplošnom testovaní, darovala Europa SC dokopy 4 000 € a všetkým vyjadrila úprimné slová vďaky.

Pri návšteve centra v dopravne vyťaženom predvianočnom období odporúčame využiť online parkovací systém Europa Shopping Center www.europasc.sk/parkovanie, kde sa vždy aktuálne dozviete koľko voľných kapacít je k dispozícii.

Z rozhodnutia hlavného hygienika si predvianočné nakupovanie v Europa Shopping Centre môžete naplno užiť v štandardných otváracích hodinách do 21. decembra 2020. O následnom otvorení prevádzok bude centrum informovať prostredníctvom svojich komunikačných kanálov.