Banskobystrické multikino má za sebou ďalšiu jedinečnú premiéru! Až 9. septembra príde oficiálne do našich kín nové spracovanie filmu Karate Kid. Už v prvý septembrový deň, si ho ale mohli vychutnať návštevníci Europa Cinemas.

Okrem toho, že diváci ako vôbec prví na Slovensku vzhliadli na filmovom plátne novinku s Jackiem Chanom a Jadenom Smithom v hlavných úlohách, čakala ich aj  skvelá pofilmová afterparty v reštaurácii Dublin. Tú svojimi vystúpeniami spestrili majster karate Juraj Tabak a majster taekwon-da Ján Pribula. O tom už viac napovie naša fotogaléria pod článkom…

Vráťme sa ale k filmu. Karate Kid, aj keď je prioritne určený detskému oku, určite zaujme každého diváka, veď na bojových filmoch s Jackiem Chanom vyrastajú už celé generácie. Ten si vo svojom veku našiel úlohu ušitú na mieru a inak typickému príbehu detského hrdinstva dodáva vážnosť a celkový zmysel. Za každý projekt ale najlepšie hovoria čísla. Film s rozpočtom okolo 40 miliónov dolárov si totiž, za prvé mesiace premietania vo svete, zarobil úctyhodných 300 miliónov dolárov a to do mnohých krajín ešte len prichádza. Aj v Europa Cinemas sa naň s českým dabingom môžete tešiť od 9. septembra.

V jedinom multikine v našom meste sa obdobné premiéry plánujú opäť aj do budúcna, ale najbližšie sa môžeme tešiť na iné novinky. Začína sa totiž divadelná a operná sezóna a tak v Europa Cinemas opať od septembra uvidíte priame prenosy z Metropolitnej opery v New Yorku. Okrem týchto priamych prenosov a záznamov, ale rovnako už tento mesiac uvidíme v Banskej Bystrici aj ďalší druh umenia v podaní svetových umelcov. Novinkou totiž budú premietania predstavení Baletu Parížskej opery.