V prvom priateľskom zápase zimnej prípravy sa FK Dukla Banská Bystrica predstavila aj s novými posilami. Do hry nezasiahol Dušan Uškovič, ktorý je na skúške v zahraničí.

FK Dukla Banská Bystrica – MFK Zemplín Michalovce 1:0

Gól: 76. Johancsik

Zostavy:
Fk Dukla – prvý polčas:
Boroš – Turňa, Vajda, Simanović, Savič, Hlinka, Rejdovian, Augustín, Brašeň, Kuzma, Jakubko. FK Dukla – druhý polčas: Budinský – Gálik, Chupáč, Kupčík, Hučko, Ľupták, Gyömbér, Pančík, Faško, Johancsik, Laksík.
MFK Zemplín Michalovce: Brudňák, Jakubčo, Hottek, Krmpotič, Waseem, Korijkov, Škvarka, Kovaľ, Chovanec, Kunca, Ruskovský.

Prvý priateľský zápas Dukly v tomto roku sa niesol vo vyrovnanom duchu. Skórovať mohli Banskobystričania už v 2. minúte, ale Jakubko mieril hlavičkou nad brvno brány. Červeno-bieli mali síce väčšinu prvého polčasu územnú prevahu, no tú nedokázali pretaviť do efektívnej koncovky. Druholigista zahrozil iba raz, keď Kunca v 38. minúte tesne minul Borošovu bránu.

Do druhého polčasu nastúpila Dukla s kompletne obmeneným kádrom. Do bránky sa postavil dorastenec Budinský, ale veľa práce nemal. Naopak Dukla dokázala v 76. minúte zásluhou Johancsika a jeho voleja skórovať. Keďže to bol jediný gól stretnutia, Bystričania si odniesli z prvého prípravného zápasu výhru.

V drese Dukly sa po dlhom čase predstavil na ihrisku aj Marek Kuzma, ktorý prišiel spoločne s Radoslavom Augustínom na hosťovanie z bratislavského Slovana. V prvom polčase do hry zasiahol aj chorvátsky stopér Marko Simanovič, ktorý je tu na skúške z HNK Rijeka. Naopak nepredstavil sa Dušan Uškovič, ktorý odišiel na skúšku k poľskému druholigistovi Arka Gdynia.

Najbližšie prípravné zápasy:
21.1.2011, Dukla – Duslo Šaľa, umelá tráva, 12:00
21.1.2011, Dukla – Dunajská Lužná, umelá tráva, 14:00