Ani cez sviatok neoddychovali futbalové trávniky v našom regióne. Na pláne boli totiž predohrávky 15. kola v I. a II. triede skupine A.

I. trieda – predohrávka 15. kola

Na čelo I. triedy sa dostalo Braväcovo. Sokol zvládol svoj zápas na pôde Brezna vďaka gólu Plieštika z 23. minúty. Na čele vystriedali Osrblie, ktoré podľahlo ďalšiemu ašpirantovi na titul Bacúchu 2:3. Darilo sa aj Slovenskej Ľupči. Ľupčania hostili na vlastnom trávniku Hronec a od 34. minúty po góle Seleckého vyhrávali. Hronec ale v 38. minúte zásluhou Sojaka rozhodol, že do šatní sa pôjde za nerozhodného stavu. Domáci favorit v druhej štyridsaťpäťminútovke ďalšiu stratu bodov nedopustil a po presných zásahoch Svetlíka a Vaníka zvíťazil 3:1. Najvyššiu výhru kola si pripísali Podkonice. Tie po štyroch prehrách v rade privítali predposlednú Dolnú Lehotu a  pred vlastnými fanúšikmi chceli túto negatívnu sériu konečne prelomiť. Tento cieľ im už v 6. minúte začal kaziť hosťujúci Babic, ktorý prekonal Slobodníka a poslal Dolnú Lehotu do vedenia. O pár minút ale svietil na ukazovateli stav 2:1, keď sa presadili Gregor a Túry. V 23. minúte sa ale Babic svojím druhým gólom postaral o vyrovnanie. To však bolo zo strany hostí všetko. Podkonice v ďalšom priebehu pridali štyri góly a nakoniec zvíťazili 6:2.

II. trieda skupina A – predohrávka 15. kola

V predohrávke 15. kola pútal najväčšiu pozornosť súboj prvých Strelníkov s druhým Lučatínom. Hosita, ktorí naposledy inkasovali debakel na Králikoch, sa už v 3. minúte dostali zásluhou Lakomčíka do vedenia. Z toho sa radovali len necelé štyri minúty, pretože v 7. minúte vyrovnal domáci Matúš Mních a začínalo sa odznovu. Lučatín ešte v prvej časti po góle Huťku išiel opäť do vedenia. Druhý polčas priniesol ďalšie tri presné zásahy. Najprv v priebehu piatich minút otočili Strelníky skóre gólmi Triznu a Čiefa. Z troch bodov sa nakoniec neradovali, pretože v samom závere vyrovnal hosťujúci kapitán Igor Šišiak a rozhodol o tom, že body sa budú deliť. Práve po tomto góle ešte vzplanuli vášne, keď po vzájomnej potýčke dostali po červenej karte domáci Kováč a hosťujúci Hraško. Na výsledku 3:3 sa ale už nič nezmenilo. Nevídaný debakel inkasovali na vlastnej pôde Horné Pršany. Tie dostali od Dúbravice trinásť kúskov. Na nezastavenie bol hosťujúci kapitán Ján Dvorovenko, ktorý strelil až sedem gólov. Ďalšia gólová prestrelka bola v Hronseku. Domáci privítali rezervu Seliec, no boli až príliš dobrými hostiteľmi. Selciam dovolili skórovať až osemkrát. Zo začiatku duelu to ale nevyzeralo na jasnú výhru hostí. Hronsek ešte v 25. minúte vyhrával 3:2, no od 26. do 34. minúty sa hostia presadili štyrikrát a po polčase vyhrávali 6:3. V druhej časti ešte dvomi gólmi zveľadili skóre na 8:4. Najviac žiaril štvorgólový Milan Styk, ktorý je zároveň aj najlepším strelcom súťaže.

TJ Tatran Harmanec – ŠK Sokol FO Staré Hory 2:0
TJ – Družstevník Strelníky – Mladosť Lučatín 3:3
TJ Iskra Horné Pršany – TJ Družstevník Dúbravica 0:13
TJ Hronsek – ŠK Selce B 4:8
ŠK Zornička Riečka – TJ Partizán Hiadeľ 3:2
TJ Družstevník Mičiná – TJ Slovan Tajov 4:3