Členitá trať v okolí sliačskych kúpeľov preverila skoro 600 bežcov, pre ktorých bola pripravená zaujímavá krosová trasa. Ženy sa popasovali s 8-kilometrovou trasou, muži mali porciu dlhšiu ešte o ďalších štyri a pol kilometra. Náročný terén potrhal štartové pole a na jeho čele sa udržali len skúsení bežci.

3Medzi mužmi zvíťazil účastník dvoch olympijských hier (Atlanta, Sydney) Robert Valíček s Obal servis Košice. Ten svoju konkurenciu striasol už na úvodných kilometroch: “Trať bola výborná a ja som si víťazstvo po dlhej súťažnej pauze užil, keď už som už mal chuť pretekať. Prvé kilometre som bežal s Tomášom Kubejom, ktorému som dokázal ujsť na piatom kilometri. Rozložil som si dobre sily a potom som si až do cieľa bežal svoje tempo.“ Na druhom mieste dobehol špecialista na behy do vrchu Tomáš Kubej. Ružomberčan zaostal za absolútnym víťazom o 27 sekúnd. Tretiu priečku obsadil chodec z banskobystrickej Dukly Dušan Krajčovič, ktorému na víťaza chýbalo 72 sekúnd.

V ženskej kategórii zvíťazila slovenská reprezentantka v orientačnom behu Lucia Steigrová. Tá zvíťazili ešte suverénnejšie ako Valíček v mužskej kategórii, keď druhá Lucia Kamenská z Marathon BB Teamu mala na ňu v cieli manko vyše jeden a pol minúty. Pretekárka ŠK Hadveo BB Lucia Steigrová si tak v cieli mohla s prehľadom užiť pocit víťazstva: “Vychutnávala som si tento pretek, nádherný terén, výborné počasie a aj keď sa trošku pošmýkalo, bolo to skvelé. Prvý kilometer sme spolu bežali prvé tri bežkyne, potom niekde v polovici trate som sa odpútala a posledné dva kilometre som už bežala sólo.“ Tretie miesto medzi ženami si vybojovala Zvolenčanka Lucia Zacharová. V hlavných kategóriách mužov a žien sa spolu predstavilo 392 bežcov, spomedzi 157 detí dominoval Filip Vojník.

Výsledky 9.ročníka behu sliačskym chotárom

Muži absolútne poradie12,5 km:
1. Robert VALIČEK (Obal servis Košice)  00:45:11
2. Tomáš KUBEJ (ŠK KU Ružomberok)  00:45:38
3. Dušan KRAJČOVIČ (VŠC Dukla BB) 00:46:23

Ženy absolútne poradie 8,0 km:
1. Lucia STEIGROVÁ (ŠK HADVEO BB) 00:33:25
2. Lucia KAMENSKA (Marathon BB Team) 00:35:07
3. Lucia ZACHAROVÁ (AKM Zvolen) 00:36:25

[youtube TRXzcxvbFbg 640 390]