logo_Logo_cinemax_noveCINEMAX Banská Bystrica prichádza aj tento týždeň s niekoľkými filmovými novinkami a premiérami. V CINEMAXE už aj očakávaný Americký ostreľovač či film nominovaný na niekoľkých Oscarov, Teória všetkého.

AMERICKÝ OSTREĽOVAČ

americky ostrelovacOstreľovač jednotiek SEAL amerického námorníctva Chris Kyle je vyslaný do Iraku s jedinou úlohou: chrániť svojich bratov v zbrani. Jeho neomylná presnosť zachráni na bojisku veľké množstvo životov a keď sa rozšíria zvesti o jeho odvážných kúskoch, vyslúži si prezývku „Legenda“. Avšak jeho povesť sa donesie až za nepriateľské línie a na jeho hlavu je vypísaná odmena a stáva sa z neho hlavný terč povstalcov. Navzdory nebezpečiu i obetiam zo strany jeho rodiny sa Chris zúčastní štyroch hrozných misií v Iraku a stáva sa symbolom kréda jednotiek SEAL „neopustiť ani jedného muža“. Ale po návrate domov Chris zisťuje, že na vojnu nedokáže zabudnúť.

[youtube d38dbPr2x9I 640 390]

KINGSMAN: TAJNÁ SLUŽBA

kingsmanTajní agenti organizácie Kingsman nepotrebujú mať na konci svojich mien žiadne nuly. Táto špionážna služba je oproti iným britským službám nevládna a pochopiteľne supertajná. Počet ich agentov je pevne daný a za každého, ktorý odišiel (väčšinou nedobrovoľne a bolestne), nastúpi starostlivo vycvičený a otestovaný nováčik, ktorého odporučí niektorí z agentov v službe.

Práve vďaka tomu sa do systému dostávajú hlavne synovia významných rodín. Výnimkou z pravidla sa stane až Garry „Eggsy“ Price (Taron Egerton), ktorý je obyčajným chlapcom vybaveným vysokým IQ, nedokončeným výcvikom u námorníctva, ocenený krajskou cenou za gymnastiku. Teraz, ale trávi väčšinu času na ulici, je nezamestnaný a má našliapnuté do väzenia. V pravú chvíľu mu ponúkne novú životnú šancu jeden z agentov Kingsman – superšpión Hary Hart (Colin Firth), ktorý nielenže vyzerá, ale takisto sa chová ako pravý anglický gentleman. Aspoň väčšinou. Niekedy to jednoducho nejde.

A pretože sa jedná nielen o vtipný, ale aj napínavý film, potrebujeme aj poriadneho zločinca. Je ním Richmond Valentine (Samuel L. Jacskson), miliardár a bojovník zbavený ilúzií. Neznáša pohľad na krv a chystá sa odrovnať skutočne veľké množstvo obyvateľov našej planéty. Vďaka tomu ju chce zachrániť a obetavo pri tom nepozerá na stratu žiadneho cudzieho života. Pomáhať mu s tým bude Gazelle ( Sofia Boutella), inteligentná krásavica, ktorá ma miesto nôh smrtiace čepele. Podarí sa Harrymu a Eggsymu včas odhaliť pravdu o Richmondovom dômyselnom pláne a zastaviť ho?

Režisér Matthew Vaughn hovorí: „Je to moderné vyznanie lásky každému špionážnemu filmu, ktorý kedy vznikol, ale podávané bez rešpektu, zábavnou formou. Chcel som, aby to bolo naozaj zábavné.“

[youtube 1lR5NWqu-QA 640 390]

DIVOKÉ HISTORKY

divoke historkyKaždému raz rupnú nervy… alebo šesť divokých historiek, ktoré spája téma pomsty a drobných i väčších nespravodlivostí či krívd. Človek sa im nedokáže brániť, ak nechce prekročiť hranice zákona, či dobrých mravov. Ale čo je veľa, to je veľa.  Hrdinovia filmu sa v rôznych situáciách dostávajú do bodu, kedy im dochádza trpezlivosť. Rozhodnú sa vziať osud do vlastných rúk a s ľudskou malosťou, byrokraciou, či vypočítavosťou si to vybavia s intenzitou rozzúreného zvieraťa. Túto výnimočnú čiernu komédiu koprodukovali bratia Almodóvarovci a priniesli do kín film o tom, že nervy raz môžu rupnúť naozaj každému. Pocity hnevu sú v ňom vyobrazené univerzálne, rovnako ako uvoľňujúci účinok smiechu, ktorý sa dostaví pri každom zo šiestich prekvapivých rozuzlení. Bystro vystavaná spoločenská kritika, pri ktorej sa divák z chuti nasmeje, aj keď vie, že za všetkým predsa len stojí krutá pravda. V Divokých historkách sa stretávajú uznávaní herci, ktorí spolu doteraz na striebornom plátne spoločne neúčinkovali, herci z nezávislých filmov, alternatívneho divadla a televízie.

[youtube 3KWg0ugsr94 640 390]

DETSKÉ KINO – Snehová kráľovná

detské kino cinemax(Víkend   21.2. – 22.2.2015 o 13:20)

Snímka získala cenu Gran Prix na festivale vizuálnych umení v New Jersey a cenu za najlepší celovečerný animovaný film na festivale v Moskve.
Animovaný príbeh nakrútený na motívy svetoznámej rozprávky z pera Hansa Christiana Andersena. Snehová kráľovná uvalí na krajinu kliatbu a všade zavládne nekonečná zima. Neutíchajúci polárny vietor ochladí ľudské srdcia a vytratí sa z nich všetka radosť. Dievčatko Gerda, spolu s fretkou Lutou a škriatkom Ormom sa vydajú na dlhú cestu do paláca Snehovej kráľovnej, aby zachránili jej bračeka Kaya a navždy vyslobodili krajinu spod večného snehu a mrazu.

[youtube DzwGrwrAMNU 640 390]

BABSKÁ JAZDA S FILMOM TEÓRIA VŠETKÉHO

Pripravte sa na februárovú babskú jazdu s filmom TEÓRIA VŠETKÉHO. Vychutnajte si výnimočný príbeh Jane a Stephena Hawkinga. Film je nominovaný na 5 Oscarov vrátane nominácie na najlepší film.

Akcia sa bude konať 24. februára o 18. hod vo všetkých kinách CINEMAX.

Čaká na vás Welcome drink, super darčeky  a bohatá tombola.

Vstupné: 8 Eur

[youtube d-A6PsNDpcE 640 390]

FOCUS – EXKLUZÍVNA PREDPREMIÉRA

(Streda  25.2.2015 o 19:00)

Will Smith stvárňuje Nickyho, ostrieľaného podvodníka, ktorý sa zapletie so svojou “žiačkou” Jess (Margot Robbie). Pri výučbe dôležitých trikov sa mu Jess dostane pod kožu a on sa rozhodne všetko náhle ukončiť. O tri roky neskôr sa kedysi neskúsená – teraz už dokonalá femma fatale objaví v Buenos Aires na nebezpečnom pretekárskom okruhu. Najnovšie Nickyho riskantné plány sa jej podarí prekaziť… a skúseného podvodníka tak odstaviť z hry.

[youtube MAq9ufoX6lg 640 390]

Okrem toho v multikine CINEMAX: Veľká Šestka 2D aj 3D, Babovřesky 3, Hodinový manžel, Spongebob vo filme: Hubka na suchu 2D aj 3D, Jupiter na vzostupe 2D aj 3D, Cililing a Zver-Nezver 2D aj 3D, Päťdesiat odtieňov sivej a Charlie Mortdecai.

Zmena programu vyhradená. Aktuálny program, novinky a obsah filmov nájdete vždy na adrese www.cine-max.sk.