V druhý decembrový štvrtok prichádzajú do banskobystrického multikina CINEMAX nové filmové premiéry. Premiérovo si tak môžete vychutnať  pokračovanie legendárnej hexalógie Star Wars, francúzsku komédiu Madam slúžka, či športový životopis Borg/McEnroe.

STAR WARS: POSLEDNÍ JEDIOVIA

Ani v tomto Johnsonovom filme nechýbajú jeho poznávacie znaky: dôležitá Ázijčanka, siroty, knihy a hry s bielou farbou. Nestráni sa ani svojského humoru, ktorý v roku 2008 presvedčivo dokázal vo svojej kriminálnej komédii Bratia Bloomovci. Rôznorodé inšpirácie nemusel do Hviezdnych vojen očkovať nasilu. Pochopil totiž široké možnosti Lucasovej ságy a najmä jej sveta, v ktorom sa môžu odohrávať kozmické báje, rozprávky, grotesky, romance, westerny, kriminálky i vzťahové a psychologické drámy. Star Wars: Poslední Jediovia je nielen najdlhší, ale aj dejovo, vzťahovo a myšlienkovo najkomplikovanejší film z celej série. A zároveň i jeden z najpútavejších a najzábavnejších. Hoci na niekoho môže pôsobiť príliš racionálne a studeno, je to film, ku ktorému sa budeme radi vracať.

MADAM SLÚŽKA

Bohatý a dobre situovaný americký pár Anne (Toni Collette) a Bob (Harvey Keitel) sa rozhodne okoreniť svoj upadajúci vzťah a presťahuje sa do zámku v romantickom Paríži. Pri príprave zvlášť luxusnej večere pre priateľov, zrazu poverčivá a arogantná pani domu zistí, že pri stole je prestrené len pre 13 hostí a to vo svojej poverčivosti, v žiadnom prípade nemôže dovoliť. Hostiteľka teda vymyslí plán. Trvá na tom, aby sa jej verná slúžka Mária (Rossa de Palma) prestrojila za tajomnú španielsku šľachtičnú, čím odvráti „nešťastie“ pri jej stole. Ale stačí trochu viac vína a Maria si to začne pri stole užívať. Jej osobitý šarm očaruje extravagantného britského makléra (Michael Smiley) a zrodí sa vášnivý románik. To sa však Anne vôbec nepáči, prenasleduje svoju slúžku po celom Paríži a rozhodne sa stoj čo stoj túto milostnú aférku zničiť… Vynikajúca Rossy de Palma, diva španielskeho režiséra Pedra Almodóvara sa vracia na plátna kín v nebyčajnej „popoluškovskej“ komédii, v ktorej je láska silnejšia než akékoľvek spoločenské postavenie.

BORG/MCENROE

Film o boji, na ktorý tenisoví fanúšikovia nezabudnú do konca života. Borg McEnroe, tiež uvádzaný ako Borg vs McEnroe je švédska životopisná dráma, ktorá sa sústredí na slávny tenisový  zápas medzi pokojným Švédom Björnom Borgom (Sverrir Gudnason) a známym nervákom, Američanom Johnom McEnroeom (Shia LaBeouf), na najprestížnejšom a najstaršom tenisovom turnaji sveta, Wimbledone.  V roku 1980 sa títo dvaja hráči stretli vo finále mužov a celému svetu predviedli divadlo, ktoré mnohých takmer pripravilo o nervy. Aj práve pre tak vysoké napätie a legendárnu hru sa ich zápas dostáva na filmové plátno. Ich wimbledonské finále sa radí medzi najnapínavejšie a najkvalitnejšie zápasy histórie tenisu. Celé 70. a 80. roky otriasalo ich súperenie svetom a rozdeľovalo fanúšikov na dva nepriateľské tábory.

FERDINAND – Predpremiéra

Nina a Ferdinand sú najväčší kamaráti pod španielskym slnkom. To by nebolo až také zvláštne, keby Nina nebola malé dievčatko a Ferdinand veľký býk. A to poriadne veľký býk. Narodil sa síce ako malé, roztomilé teliatko, ale časom podrástol o poriadny kus nielen do výšky, ale aj do dĺžky a šírky. Ľudia, ktorí ho nepoznajú si môžu myslieť, že je to nebezpečné, zúrivé monštrum, lenže Ferdinand je našťastie ten najroztomilejší a najposlušnejší párnokopytník na svete, ktorý nadovšetko miluje kvetinky a nikdy by neublížil ani muche. Bohužiaľ zároveň je tiež nešikovným polepetkom, ktorý občas dokáže spôsobiť poriadnu katastrofu aj vďaka svojim rozmerom.

Zmena programu vyhradená. Aktuálny program, novinky a obsah filmov nájdete vždy na adrese www.cine-max.sk.