Na plátna kín sa vracajú legendy. Po dlhom čase sa dali dohromady všetky pôvodné tváre kultového filmu Prci, prci, prcičky a ich stretnutie po rokoch bude stáť za to. Inovátorský režisér James Cameron nezabudol na svoj najslávnejší film Titanic a rozhodol sa ho, ako autor Avatara a producent ďalších prepracovaných filmov na 3D technológii, priniesť rovnako v troch dimenziách. Prinášame vám pravidelný prehľad noviniek, na ktoré sa od štvrtku môžete tešiť v banskobystrickom multikine.

Prci, prci, prcičky: Stretávka

To najlepšie nakoniec….

Jablkový koláč ako trenažér prvého sexu už nečakajte. Inak sa ale hrdinovia komediálnej série Prci, prci, prcičky veľmi nezmenili, aj keď ako dospelí skôr než erotické úspechy zbierajú trapasy a straty. Trinásť rokov po tom, čo prvý diel vyvolal mohutnú erupciu pubertálnych komédií, sa na scénu vracajú prakticky všetci obľúbení „sexuálni štvanci“, vrátane Jimovho otca a Stiflerovej matky. Vy sa preto radšej pripravte. Pre istotu na všetko.

Najvhodnejšou zámienkou na stretnutie všetkých postáv bola podľa scenáristov stretávka. Troška bilancovania – Jim /milovník koláčov/ žije s Michelle /milovníčka hudobných táborov/ v manželstve, ktorému pomaly dobieha zotrvačník. Oz /najväčší slušniak/ je úspešný televízny „športiak“, ale doma mu to nefunguje, pretože chodí s typickou prihlúplou blondínkou. Kevin je pekne pod papučou, Finch sa snaží vyzerať ako sveták, hoci ním nie je ani omylom, iba Stifler sa vôbec nezmenil. Stále je to idiot a magnet na problémy všetkého druhu. Ale tentoraz to nebude iba o bilancovaní. Chlapci si pospomínali, čo veľkého od života na strednej čakali, ako málo toho v skutočnosti dosiahli, a rozhodnú sa to napraviť. Ako to už v tejto sérii býva, mať dobrý plán nestačí, nakoľko sa to vždy nakoniec akosi zvrtne a realita potom pekne bolí.

[youtube 31EdWcGh0gQ 590 340]

Titanic 3D

Bol obrovský a luxusný. Ľudia o ňom s pýchou hovorili, že je nepotopiteľný. Keď Titanic vyplával na svoju prvú plavbu, boli na jeho palube aj chudobný Jack a bohatá Rose. On vyhral lístok v pokri, ona mala prenajaté jedno z najluxusnejších apartmán. Prežili spolu najkrajšie chvíle života a sľúbili si, že sa už nikdy nerozídu – až do tej osudnej noci, keď pýcha ľudstva narazila v Severnom mori do ľadovca, ktorý Titanic neľútostne poslal ku dnu. Krásna romanca sa zmenila v zúfalý a tragický boj o záchranu.

V tomto roku uplynie už sto rokov od vtedy, čo z prístavu Southampton 10.apríla 1912 vyplávala legendárna „nepotopiteľná loď“ Titanic. Pri tejto príležitosti sa režisér James Cameron rozhodol opäť uviesť do kín veľkofilm Titanic, ale tentoraz v novom kabáte. Film Titanic získal v roku 1997 celkom 11 Oscarov, vrátane toho za najlepší film. Teraz majú diváci jedinečnú príležitosť prežiť plavbu legendárneho Titanicu – „Lode snov“ a drámu, ktorá sa odohrala na palube pri jeho potápaní na vlastnej koži v jedinečnom 3D.

Prevedenie Titanicu do tretieho rozmeru trvalo viac než rok a sám James Cameron, známy perfekcionista, na ňu osobne políčko po políčku dozeral. Konverzia do 3D je taká dokonalá, že divák v rade scén iba ťažko uverí, že film nebol už pôvodne nakrútený v treťom rozmere, čo rozhodne sľubuje neobyčajný divácky zážitok. Príďte si zopakovať neopakovateľný zážitok na palube Titanicu v 3D.

[youtube 49j1A5du1gs 590 340]

Snehulienka

Zlej kráľovnej (Julia Roberts) sa podarilo získať vládu nad kráľovstvom. Snehulienka (Lily Collins), ktorú poslali do vyhnanstva, sa však len tak nevzdá svojho práva na trón. Pripraví plán odvety a za pomoci siedmich vynaliezavých trpaslíkov sa rozhodnú konať. Klasická rozprávka o krásnej princeznej a žiarlivej kráľovnej sa dostáva na filmové plátne v novom spracovaní. Malí aj veľkí diváci sa môžu tešiť na staronové dobrodružstvo, v ktorom nebude chýbať láska, priateľstvo, ale aj žiarlivosť a zrada.

[youtube 1wLRg14Ud5I 590 340]

ARTMAX – Jaskyňa zabudnutých snov 3D

(len 11. 4. 2012 o 20:20, vstupné 3,5€)

Jeden z najfantastickejších a najprevratnejších archeologických objavov všetkých dôb pohľadom klasika svetovej kinematografie Wernera Herzoga. Po tisícročia ukryté dôkazy o ľudskej kreativite v unikátnych 3D záberoch.

Keď v roku 1994 vstúpil francúzsky archeológ Chauvet a jeho tím do neznámeho jaskynného systému v malebnom údolí rieky Ardeche, netušil, že práve objavil fascinujúci úkaz, ktorým sa navždy zapíše do dejín. V jaskyni, ktorá dodnes nesie jeho meno, totiž narazil na doposiaľ nevídanú zbierku jaskynných malieb, ktoré sú dvakrát staršie ako akékoľvek predchádzajúce objavy. Desiatky tisíc rokov hermeticky uzavretá jaskyňa vydala okrem malieb i mnoho ďalších stôp po živote človeka a zvierat, ktoré ho v tej dobe obklopovali. Vzhľadom ku krehkosti celého systému je jaskyňa verejnosti neprístupná a oscarový režisér Werner Herzog (ikona svetovej kinematografie, autor hraných i dokumentárnych filmov) bol prvým a zrejme i posledným filmárom, ktorý dostal možnosť v týchto priestoroch natáčať. Vznikol tak film, ktorý nás vďaka 3D zvolenej technológii dokonale prevedie miestom, ktoré nám príroda a naši predkovia uchovali v stave, v akom bol opustený pred 20 000 rokmi.

[youtube eLp5wCOgK30 590 340]

Detské kino – Rio 3D

(víkend  7. 4. – 8. 4. 2012 o 13:40, vstupné 4,30 €)

Po troch mimoriadne úspešných filmoch z mrazivej Doby ľadovej prichádzajú tvorcovia zo štúdia Blue Sky s novým 3D dobrodružstvom pre celú rodinu, pre zmenu z tropickej a roztancovanej Brazílie – RIO!

Film RIO je príbehom vzácneho papagája Blue, ktorý žije v malom meste so svojou paničkou Lindou a spolu tvoria nerozlučnú dvojicu. Linda ho pred rokmi zachránila pred pašerákmi, ktorí ho ešte ako mláďatko ulovili uprostred brazílskeho pralesa a odviezli do zasneženej Minessoty. Blue sa síce kvôli tomu nikdy nenaučil lietať, ale v bezpečí a pohodlí Lindinho domova sa natoľko udomácnil, že preň nie je problém uvariť kávu, pripraviť raňajky, vyčistiť si zuby alebo poslúžiť Linde ako jej osobný budík. Keď jedného dňa obaja zistia, že Blue nie je posledným papagájom svojho druhu na svete, ako si až doposiaľ mysleli, neváhajú a vydajú sa na cestu do exotickej Brazílie za papagájkou Jewel, ktorá žije v samotnom srdci Rio de Janeira. Krátko po ich stretnutí sú Blue a Jewel unesení skupinou obchodníkov so zvieratami.

S pomocou chytrej a životom na ulici zocelenej Jewel a partičky „ukecaných“ mestských vtákov sa im síce podarí uniknúť, ale vyhraté zďaleka nemajú. Dokáže Blue s pomocou nových priateľov nájsť odvahu, aby sa naučil lietať, zmaril plány únoscom, ktorí sú im stále v pätách, a vrátiť sa späť k svojej milovanej paničke Linde?

[youtube 8AXhs_Lq2oE 590 340]

Vždy aktuálne informácie nájdete na facebook stránke banskobystrického Cinemax-u… Kde môžete tento týždeň (do 6. apríla) nájsť aj súťaž o štyri voľné lístky. Nápovedu na súťažnú otázku pritom nájdete aj priamo v našom článku vyššie.

Všetky filmy si pritom budete môcť v banskobystrickom multikine vychutnať počas celých Veľkonočných sviatkov, otvorené bude každý deň.