Nepriateľ počúva. Alebo, že by niekto iný? Ak sa do minulosti vracať nechcete, môžete sa pohľadom na filmové plátno aj zabaviť na žúre, aký ste ešte nezažili, či zistiť ako vznikla istá pomôcka. Aj to prinášajú tohto týždňové novinky na plátnach banskobystrického multikina CINEMAX.

Eštebák

eŠteBák je trpká komédia, ktorá sa odohráva v časoch najťažšej normalizácie v období po okupácii ČSSR vojskami Varšavskej zmluvy. V časoch, kedy sa za vtipy o komunistoch išlo do basy, bývanie v panelákoch, farebný televízor a telefón boli výsadou vyvolených a udávanie bolo národným športom.

Adam je rádioamatér. Z nevinného koníčka sa stáva profesionálny nástroj režimu. Za získané výhody, však musí zaplatiť plnením rozkazov, ktoré ničia životy iných a stratou vlastnej slobody. A jediným spôsobom ako nestratiť zdravý rozum a sebaúctu je “prechcať” práskačov, udavačov a fízlov…

[youtube 3P-7nG1-STg 590 340]

Projekt X

´Projekt X´ hovorí o troch zdanlivo anonymných stredoškolákoch pri ich pokuse sa presadiť. Ich plán je celkom nevinný: rozhodnú sa pripraviť párty, na ktorú nikto nezabudne… na túto párty však nikto pripravený nebol.

Fámy o zničených snoch, poškvrnených záznamoch a nových legendách sa šíria rýchlo. ´Projekt X´ je varovanie pre rodičov a policajtov na celom svete.

[youtube AdwswDTk008 590 340]

Bojová loď

Hopper /Taylor Kitsch/ nikdy nechcel slúžiť u vojnového námorníctva ako jeho starší brat. Kvôli veľkému problému ale musel. Nechcelo sa mu ani požiadať o ruku svojho dievčaťa /Brooklyn Decker/ jej otca /Liam Neeson/, zhodou nešťastných náhod svojho najvyššieho veliteľa. Bude musieť. Tiež nikdy nechcel bojovať proti mimozemskej invázii. Aj k tomu ho okolnosti donútia. Pokiaľ nie, všetci končíme. Peter Berg, režisér akčnej komédie Hancock a thrilleru Kráľovstvo, na Zem priviedol ďalších nepriateľsky naladených mimozemšťanov.

S nimi si to na férovku rozdajú statoční námorníci, v ktorých radách nájdete i pôvabnú delostrelkyňu Raikesovú, v „civile“ popovú hviezdu Rihannu. Všetci sa stali obeťami ambíciozného vedeckého experimentu, ktorého cieľom bolo objavenie inteligentného života kdekoľvek vo vesmíre. Vysielaný signál skutočne na jednej planéte zachytili a vyslali niekoľko prieskumných lodí, ktoré mali zistiť, odkiaľ sa to ozýva a ako to tam vyzerá. Mimozemšťania pristáli na mori pri Havajských ostrovoch, uprostred prebiehajúceho medzinárodného námorného cvičenia, ktoré si interpretovali po svojom a začali sa brániť. Okolo svojej flotily a na časti pobrežia utvorili nepriepustný ochranný štít, pod ktorým s nimi uviazlo aj niekoľko bojových lodí /vrátane tej, na ktorej slúžil Hopper/ a aj Hopperova priateľka, ktorá bola práve na treku po havajských kopcoch, v blízkosti vysielača vyššie uvedeného signálu. Hopper má preto riadny dôvod pustiť sa do boja. Prestrelka do posledného náboja medzi „našimi“ a momozemskými bojovníkmi bude mať rovnaké grády ako postrkovanie Autobotov a Decipticonov v Transformers.

Aj preto, že ako producent je pod Bojovou loďou podpísaná filmová spoločnosť Hasbro, z ich dielne vznikli veľmi úspešní roboti. Režisér Peter Berg sľubuje, že i Bojová loď bude veľkolepý akčný zážitok plný úžasných trikových scén, ale aj humoru, v ktorom hrajú prim Taylor Kitsch a Rihanna, ktorý určite nepredstavujú normálnych disciplinovaných námorníkov. „Obaja hráme problémových. Aj keď to bola moja prvá roľa, nemala som s tým problém, pretože aj ja som skôr rebelka. Ale až tak veľká ako je Raikesová hádam predsa len nie,“ hovorí Rihanna.

[youtube fmzK1ZfX8uM 590 340]

Hystéria

Pravdivý príbeh o vzniku vibrátora…  Táto dobová komédia sa odohráva vo viktoriánskom Anglicku. Film rozpráva príbeh Mortimera Granvilla (Hugh Dancy), mladého lekára, ktorému vadí, ako väčšina nemocníc ignoruje najnovšie teórie a naďalej liečia pacientov pomocou  pijavíc a púšťaním žíl. Keď ho vyhodia z posledného zamestnania, pretože na túto tému prehovorí, skončí ako zamestnanec Dr. Roberta Dalrympleyh (Jonathan Pryce) v jeho súkromnej praxi.

Dr. Dalrympley sa špecializuje na liečbu žien, ktoré trpia „hystériou“ a prichádzajú k lekárovi, aby sa im uľavilo. Dalrympley spolu so svojim najlepším priateľom (Rupert Everett) vytvoria nástroj (vibrátor), ktorý týmto ženám umožňuje dosiahnuť vytúženú úľavu. Aby sa to celé ešte skomplikovalo, Mortimer sa zamiluje do feministicky založenej Charlotty (Maggie Gyllenhallová) – ktorá je však dcérou lekára Dalrympleyha.

[youtube xnhXFpMg8Ic 590 340]

BABSKÁ JAZDA – Štastlivec

(len 25. 4. 2012 o 18:00)

CINEMAX pre vás pripravil ďalšiu babskú jazdu, tentokrát s filmom ŠŤASTLIVEC. Tento film je romantickou drámou, ktorá vznikla podľa rovnomennej knižnej predlohy Nicolasa Sparksa pod režisérskou taktovkou scenáristu a režiséra Scotta Hicksa.

Opisuje príbeh amerického námorného seržanta, ktorý sa vracia zo svojej tretej služobnej misie v Iraku. Za svoje prežitie v ťažkých bojoch a náročných podmienkach vďačí záhadnej fotografii ženy, ktorú našiel v ruinách zničenej dediny. Túto ženu vôbec nepozná a tak sa o nej snaží zistiť viac a vydá sa ju hľadať. Jedného dňa sa objaví pred jej dverami a začne pracovať v miestnom útulku, ktorý prevádzkuje jej rodina. Napriek jej počiatočnej nedôvere a životným komplikáciám medzi nimi vznikne puto, ktoré dá Loganovi nádej, že Beth by preňho mohla byť omnoho viac ako len talizmanom pre šťastie…

Užite si welcome drink, zaujímavé darčeky, vychutnajte si s nami šálku výborného čaju. Zapojte sa do tomboly a získajte zaujímavé ceny. Odložte svoje povinnosti, zrušte všetky stretnutia a iné aktivity a príďte sa večer 25. apríla zabaviť do multikina CINEMAX BANSKÁ BYSTRICA!

[youtube Q1-8XeAgGxw 590 340]

ARTMAX – American Translation

(len 25. 4. 2012 o 20:40)

„Obaja sa milujú. On zabil. Ona o tom nič nevie…”

Z náhodného stretnutia medzi Chrisom a Aurore vzplanie nevídaná láska. Obaja majú okolo dvadsať rokov a ich vášeň je výnimočná. Je to nádherný ľúbostný príbeh, aký vídať len v kinách… Potom však Aurore zistí, že Chris je zabijak, a pred ňou vyvstane pálčivá dilema: oddá sa vášnivej láske a stane sa komplicom navzdory sebe samej alebo zavrhne toho, ktorého miluje, navzdory všetkému?

[youtube KezzpNYycXk 590 340]

Detské kino – LORAX

(víkend  21. 4. – 22. 4. 2012 o 14:00)

Čo spravíte, keď chce vaša životná láska skutočný strom a na svete už žiadne skutočné stromy nie sú? Odpoveď nájdete v animovanej 3D komédii, ktorá vznikla v tvorivej dielni Chrisa Meledandriho, zodpovedného za filmový hit Ja, zloduch.

Čo je to za svet, v ktorom už nie je ani kúsok živej prírody, pýtate sa? Je to mestečko, v ktorom žije dvanásťročný Ted. Všetko je tu umelé, vrátane zvierat, kvetov a stromov, pri ktorých si môžete diaľkovým ovládačom nastaviť jarnú, letnú, jesennú, zimnú a disco variantu. Komu by sa chcelo von, za vysokú a nepriedušne uzatvorenú hradbu mesta, na ktorej nepriechodnosť dozerajú gorily miestneho vládcu, pána O´Hareho? Tunajší ľudia si na to zvykli a väčšina z nich už aj dávno zabudla, ako vyzerá skutočná príroda. Nepríde im čudné, že čerstvý vzduch sa predáva v pet fľašiach, čo je voda na O´Hareho mlyn. Ibaže Tedova láska Audrey, ako nevyliečiteľne romantická duša, túži po strome „z mäsa a kostí“. Akčná babička Norma Tedovi poradí, aby si zašiel pre radu k legendami opradenému Jednorázovi. Ten ale vraj žije za múrmi mesta. A tak sa Ted prvý raz v živote pozrie von, do skutočného sveta. Ten pohľad za veľa nestál. Vidí iba smutnú mesačnú krajinu plnú pňov. A na obzore zvláštny dom. Ten, ako sa Ted čoskoro dozvie, patrí práve Jednorázovi, čudnému samotárovi. Bol to práve on, kto premenil kvitnúcu krajinu na pustatinu a vyhnal z nej jeho mýtického ochrancu Loraxa. Na Tedovi bude, aby ju zachránil tým, že vysadí poslednú existujúcu sadenicu živého stromu a pripomenie ľuďom, že nie vždy bolo všetko umelé. Ibaže takéto správanie priamo ohrozuje živobytie pána O´Hareho. A to nemôže zostať bez odozvy. Lorax je živelná smršť bláznivých akčných gagov a muzikálových čísiel, ktoré budú vaše deti milovať. A keď si potom začnú trocha viac vážiť stromov, budú to body navyše.

[youtube 11NjUzNHVos 590 340]

Vždy aktuálne informácie nájdete na facebook stránke banskobystrického Cinemax-u…