Štvrtok priniesol na plátna banskobystrického multikina CINEMAX ďalšie zaujímavé novinky. Na portáli BBonline.sk vám ich predstavujeme v pravidelnom prehľade.

KICK-ASS 2: NA PLNÉ GULE

kick_ass2Na konci prvej časti filmu Dave alias Kick-Ass (Aaron Johnson) a Mindy alias Hit-Girl (Chloë Moretz) zavesili svoju superhrdinskú identitu na klinec a snažia sa žiť normálne životy ako typickí teenageri. Dave však nepočítal s tým, že svojím bizarným nápadom inšpiroval ďalší rad ľudí, ktorí na seba tiež navliekli superhrdinský odev a vydali sa do ulíc presadzovať dobro. Proti boji s nespravodlivosťou a zlom založí plukovník Stars and Stripes (Jim Carrey) amatérsky tím hrdinov Justice Forever, do ktorého bude Kick-Ass neskôr okolnosťami prinútený tiež vstúpiť. Na druhej strane barikády stoja Red Mist – The Mother Fucker (Christopher Mintz-Plasse) a skupinka jeho poskokov. Ten sa túži pomstiť Kick-Assovi za smrť svojho otca, a v mestských uliciach tak začne naozajstný zmätok. Jeho plán má však jeden háčik. Pokiaľ si niekto začne s jedným z členov Justice Forever, začne si automaticky aj so všetkými ostatnými.

LIETADLÁ

lietadla_1Dusty je lietadlo s hlavou v oblakoch – doslova. Povolaním je síce jednomotorovým práškovacím lietadlom, no predstavuje si sám seba v závratných výškach po boku slávnych lietadiel v medzinárodných pretekoch. Fakt, že nie je stavaný na súťažné lietanie, ho neodrádza od jeho sna. Horšie však je, že sa bojí výšok. S trochou pomoci od svojich priateľov a veterána z 2. svetovej vojny, ktorý mu dá cenné rady, sa Dusty vydáva na svoje životné dobrodružstvo. Vrtuľu pri vrtuli stúpa so šampiónmi do výšav, o ktorých sa mu nikdy ani nesnívalo.

RED 2

red2Stále v penzii, ešte nebezpečnejší a ešte zábavnejší! Bruce Willis, Helen Mirren a John Malkovich sa vracajú v akčnej komédii RED2 ako elitní agenti vo výslužbe, ktorí rozhodne nezhrdzaveli a vedia hrýzť. Sú RED ( Retired Extremely Dangerous ) a pred pár rokmi všetkých nadchli. Oscarová dáma Helen Mirren ako zabijak v maskáčoch a s veľmi ťažkým guľometom, uhrančivý John Malkovich ako paranoidný chlapík s batohom plným dynamitu a Bruce Willis ako bývalý agent na odstrel.

Nabitá akčná komédia RED 2 je pokračovaním celosvetovo úspešného filmu o bývalom agentovi CIA, ktorý stále leží niekomu v žalúdku. Frank Moses dáva znova dokopy svoj svojrázny tím elitných tajných agentov. Ich prvou úlohou je prežiť a hneď tou druhou je vypátrať stratenú smrtiacu zbraň budúcej generácie, ktorá môže zmeniť rozloženie síl vo svete. Budú musieť odolať hordám nemilosrdných zabijakov, teroristov a po moci prahnúcich vládnych úradníkov, túžiacich vyskúšať si technologicky vyspelú superzbraň. Misia zavedie Franka a ostatných RED do Londýna, Paríža a Moskvy. Ich nepriatelia majú palebnú aj početnú prevahu, navyše majú Frank a ostatní problémy tak trochu aj sami so sebou. Ak chcú agenti zachrániť svet a zostať pri tom nažive, neostáva im nič iné, než sa spoľahnúť na svoju vynaliezavosť a dôvtip, na schopnosti zo starej školy. A na trochu toho dynamitu.

ARTMAX – ŠMEJDI

(Utorok 27.8.2013 o 18:30)

Čo sa naozaj deje na populárnych zájazdoch s obedom zadarmo? Praktiky, z ktorých mrazí. Klamstvá a premyslená manipulácia, ktorej jediným cieľom je donútiť bezbranných starých ľudí k nákupu predražených produktov. Seniori zo svojich biednych dôchodkov splácajú horibilné sumy za často nekvalitný tovar. Niektorí z nich sa dušujú, že už na žiadnu akciu nepôjdu, iní to nevydrží a idú znovu. Čo ich ženie? Zvedavosť? Samota? Alebo závislosť? Autorky tohto filmu rok v prestrojení navštevovali akcie, kde se dôchodcom vymývajú mozgy a kde mladí ľudia nie sú vítaní. Vedľa autentických záberov z predvádzacích akcií a výpovedí poškodených seniorov prináša dokument i pohľad psychologičky, právnika a dalších odborníkov. Film tak po prvý krát komplexne mapuje tento neslávny fenomén dnešnej doby..

PREDPREMIÉRA: V ZAJATÍ DÉMONOV

(Utorok 27.8.2013 o 20:30)

v zajati demonovPripravte sa na strhujúci strašidelný príbeh, ktorý rozpráva o skutočných udalostiach. Práve preto je tento film ešte desivejší a mrazivejší. Vychutnajte si v predpremiére v multikine CINEMAX Banská Bystrica očakávanú hororovú novinku. Hrôzostrašný prípad z domu v Amityville nebol prvý – ešte predtým došlo k záhadným desivým udalostiam v Harrisville. Film „V zajatí démonov“, nakrútený podľa skutočných udalostí, rozpráva hrozný príbeh svetovo preslávených vyšetrovateľov paranormálnych javov Eda a Lorraine Warrenových, ktorí boli pozvaní na odľahlú farmu, aby pomohli rodine terorizovaní temnými silami. V najhrôzostrašnejším prípadu svojho života sú Warrena nútení stretnúť sa s mocnú démonickú bytostí.

Okrem toho v multikine Cinemax: My sme Millerovci, Šmolkovia 2 2D aj 3D, Percy Jackson: More oblúd 2D a 3D, Ja zloduch 2 2D, Elysium, Pot a krv, Príšerky: Univerzita 2D a Očista.

Zmena programu vyhradená. Aktuálny program, novinky a obsah filmov nájdete vždy na adrese http://www.cine-max.sk/