Nový slovenský i česko-slovenský film. Aj to prinesie najbližší kino-týždeň v banskobystrickom multikine CINEMAX. S predstavením filmových noviniek vám zároveň prinášame aj súťaž o dva lístky do kina.

Zlo

Ak ste v ZLOm čase, na ZLOm mieste, stačí ZLOmok sekundy a dostane vás…

Videá o paranormálnych javoch sa partii chalanov vymknú spod kontroly, keď prijmú ponuku neznámeho muža, nakrúcať v jeho dome. Udalosti naberú rýchly spád a dom začína odkrývať stále hrôzostrašnejšie tajomstvá. Všetko, čo sa v dome deje im najprv pripadá ako zlý vtip, ale veľmi rýchlo pochopia, že zlo existuje a je stále bližšie a silnejšie. Pohltení reportážou a vlastným strachom začínajú svoj boj o život v slovenskom horore v réžii Petra Bebjaka.

[youtube 2hfwFmqRnfI 590 340]

Kúpili sme ZOO

Kúpili sme Zoo je skutočný, vtipný a povzbudzujúci príbeh o magickej sile rodiny, ktorá dokáže držať spolu tvárou v tvár i vo výnimočným podmienkach a situáciach. Slobodný otec hľadá spôsob, ako znovu naštartovať chod svojej neúplnej rodiny. Ako riešenie zvolí sťahovanie do novo zakúpeného domu, ktorého súčasťou je ale i Zoo, uprostred ktorej stojí. Zoo tiež poslúži ako ďalší krok k novému životu, lebo otec so svojimi dvoma deťmi sa rozhodnú obnoviť zašlú slávu tejto vädnúcej zvieracej atrakcie. A ch snaha potrebuje nielen veľa práce, ale i optimizmu a humoru.

Benjamin Mee (Matt Damon) je autor novinových stĺpikov a príležitostný spisovateľ dobrodružnej literatúry, ktorý ako slobodný otec čelí problémom súvisiacich s výchovou dvoch detí. Vo viere, že nový začiatok a nový štart pomôže obnoviť pocity rodinného spolunažívania, sa rozhodne Mee opustiť svoju prácu a kúpiť starý vidiecky dom s ohromnými pozemkami a jedným špeciálnym bonusom – Rosemorskou zoologickou záhradou, kde žijú desiatky zvierat, o ktoré sa stará chovateľka Kelly Foster (Scarlett Johansson) a jej oddaný tým. S absolútne nulovými skúsenosťami, omezeným časom a minimálnymi financiami sa Mee s podporou svojej rodiny a miestnej partie vydá na ťažkú cestu k znovuotovoreniu zoo. Teraz už Benjamin o dobrodružnom príbehu nepíše, teraz jedno také dobrodružstvo žije.

[youtube XGuTpggtthg 590 340]

Špeciálna predpremiéra – eŠteBák

(len 18. 4. 2012 o 17:45 za účasti tvorcov a hercov!)

eŠteBák je trpká komédia, ktorá sa odohráva v časoch najťažšej normalizácie v období po okupácii ČSSR vojskami Varšavskej zmluvy. V časoch, kedy sa za vtipy o komunistoch išlo do basy, bývanie v panelákoch, farebný televízor a telefón boli výsadou vyvolených a udávanie bolo národným športom.

Adam je rádioamatér. Z nevinného koníčka sa stáva profesionálny nástroj režimu. Za získané výhody, však musí zaplatiť plnením rozkazov, ktoré ničia životy iných a stratou vlastnej slobody. A jediným spôsobom ako nestratiť zdravý rozum a sebaúctu je “prechcať” práskačov, udavačov a fízlov…

[youtube 3P-7nG1-STg 590 340]

ARTMAX – Lurdy

(len 18. 4. 2012 o 20:00, vstupné 3,5€)

Christine je takmer celý svoj život pripútaná na invalidný vozík. Aby sa necítila taká osamelá, vydá sa na výlet do Lurd, ikonického mesta pútnikov v Pyrenejskom pohorí. Jedného rána sa prebudí zdanlivo vyliečená.

Film Lurdy je krutým príbehom. Chorí ľudia z celého sveta prichádzajú na toto posvätné miesto s vierou, že získajú zpäť svoje zdravie, pretože Lurdy sú považované za miesto zázrakov, nádeje, pokoja a uzdravenia pre mnohých zúfalých a umierajúcich ľudí. Ale cesty božie sú nevyzpytateľné a nádej, ktorá je tak blízko smrti, sa môže naplniť, čo sa zdá absurdní vo chvili, keď sa život uberá k svojmu koncu.

[youtube QZxL1xN6npk 590 340]

Detské kino – Modrý tiger

(víkend 14. 4. – 15. 4. 2012 o 13:40, vstupné 3,9€)

Stará zabudnutá botanická záhrada je ukrytá uprostred hlučného, rýchlo sa meniaceho mesta. Na tomto „rajskom ostrove“ žije v záhradnom domčeku deväťročná Johanka so svojou ráznou matkou. Johanka je malé, trochu rozstrapatené a smiešne oblečené dievča. Rada si číta, vymýšľa a fantazíruje. Správcom a jediným záhradníkom v botanickej záhrade je frfloš pán Kytka, ktorý obýva druhú polovicu záhradného domčeka so svojím deväťročným synom Matyášom. Matyáš a Johanka sú skutoční kamaráti. Stretávajú sa v Matyášovom výskumnom laboratóriu a snívajú tam svoje detské sny. Mestu však vládne mladý, veľmi ambiciózny starosta Rýp, ktorý deťom v škole predstaví svoj nový plán – chce zbúrať staré mesto a botanickú záhradu a postaviť moderné zábavné centrum. V beznádejnej chvíli sa v meste, priamo uprostred križovatky objaví modrý tiger. Všetci ho hľadajú a dúfajú, že by im mohol nejako prospieť. Prisudzujú sa mu najrôznejšie činy, od nočných prepadov, cez supermanské kúsky. Modrý tiger neomylne vyhľadá botanickú záhradu, kde sa skamaráti s Johankou a Matejom, a ukrytý začne robiť zázraky. Premení záhradu na skutočný raj plný tropických rastlín a ľudia sa začínajú pýtať, či je naozaj nutné ju zbúrať? Pre zámery starostu Rýpa sa stane tiger skutočne nebezpečným…

[youtube 0V6mG7HO4Qo 590 340]

Vždy aktuálne informácie nájdete na facebook stránke banskobystrického Cinemax-u…

Hrajte o voľné lístky do multikina CINEMAX

Ani tento týždeň nezabúdame na súťaž o dva voľné lístky na ktorýkoľvek 3D film podľa vlastného výberu, ktoré môžu byť vďaka CINEMAXU a portálu BBonline.sk vaše, ak nám do nedele 15. apríla 22.00 h odpoviete na otázku: Kto je režisérom nového slovenského filmu Zlo?

Súťaž je ukončená. Víťazkou sa stala Alena Holécyová.

(Lístky sú zasielané poštou, meno výhercu bude zverejnené po ukončení súťaže na tejto stránke.)