cinemaxBanskobystrické multikno Cinemax prináša aj dnes, 5.novembra pre návštevníkov filmové novinky. Premiérovo tak môžete vzhliadnuť Daniela Craiga, ktorý je späť ako Agent 007 v novej, v poradí už 24-tej bondovke s názvom SPECTRE. V premiére si môžete vychutnať aj nový animovaný film Peanuts: Snoopy a Charlie Brown vo filme. Počas víkendu Cinemax uvedie v exkluzívnej predpremiére filmovú novinku Prečo som nezjedol svojho ocka.

spectreSPECTRE

Daniel Craig je späť ako Agent 007 v novej, v poradí už 24-tej bondovke s názvom SPECTRE. James Bond dostane záhadný odkaz z minulosti, ktorý ho privedie na stopu neslávne známej zločineckej organizácii. Postupne musí rozpliesť zložitú pavučinu klamstiev, aby napokon odhalil desivú pravdu o Spectre. Množstvo epických návratov, akčných scén a bezpochyby aj Léa Seydoux či Monica Belluci ako Bond girls, sú zárukou jedinečného filmového zážitku.

PEANUTS: SNOOPY A CHARLIE BROWN VO FILME

snoopyKto z Vás nepozná Snoopyho, toho najlepšieho psieho kamaráta na svete? A predovšetkým jediného psíka, ktorý dokáže zo svojho , tak trochu citlivého pána, Charlie Browna, urobiť najväčšieho hrdinu. A to nie je vôbec jednoduché. Charlie Brown je totiž pre zmenu najslávnejší svetový outsider, ktorý šéfuje najhoršiemu baseballovému tímu, nedokáže prehovoriť ani na svoju tajnú lásku Malé ryšavé dievča. Hlavne je to chlapec, ktorému sa stále prihodí niečo veľmi tragické, alebo aspoň vtipné. A teraz sa Charlie, najmenej pravdepodobný hrdina, vydáva na veľmi nebezpečnú výpravu, zatiaľ čo jeho kamarát Snoopy sa stretáva so svojím najväčším nepriateľom, Červeným Barónom. Na filmovom plátne sa vedľa tejto dvojky predstaví celá partia populárnych Peanuts, a tak vo filme nechýba Charlieho najlepší kamarát Linus a jeho trochu protivná sestra Lucka, nebojácna Peťa Pepermintová, Charlieho mladšia sestra Soňa a ďalší. A táto partia to poriadne roztočí.

PREČO SOM NEZJEDOL SVOJHO OCKA – PREDPREMIÉRA

(Víkend 7.11. – 8.11.2015 o 14.00)

Napínavý príbeh Edwarda, staršieho syna kráľa Simianov (praľudia), ktorý sa narodil príliš maličký a bol preto zatratený svojim kmeňom. Vyrástol v izolácii pod ochranou svojho priateľa Iana. Neuveriteľne geniálny Edward objaví tajomstvo ohňa, lovu, moderného spôsobu bývania, lásky a dokonca nádeje. A pretože je od prírody veľkorysý, chce sa o všetko podeliť. Zvráti všetky zaužívané poriadky a dovedie svoj druh s drzosťou a humorom jemu vlastným v ústrety skutočnej ľudskej existencii – kde zjesť niekoho otca, proste nie je v poriadku.

ARTMAX OPERA – AIDA ZO SYDNEY

AIDA(ZÁZNAM – 10. 11. 2015)

Najveľkolepejšia svetová operná udalosť roka 2015. V opere AIDA sa Verdimu majstrovsky podarilo dať do protikladu intímne srdcové záležitosti a veľkoleposť sveta – kde kráľovstvá zažívajú vzostupy a pády a piesky času sa nikdy nezastavia. Pre túto operu hádam neexistuje väčšie javisko ako prístav, ožiarený svetlami mesta a siluetou slávnej opery v Sydney zvýraznenou zapadajúcim slnkom. Handa Opera v prístave v Sydney sa stala typickou súčasťou tamojšej kultúrnej scény, kombinujúcou všetko, čo je v Sydney úžasné: svetová opera, šampanské a gurmánske zážitky, západy slnka a predstavenie na samotnom okraji prístavu. Skôr, ako sa nad prístavom rozozvučia prvé tóny opery, sa na príprave podujatia podieľa viac ako 700 ľudí. Aida je najväčšou operou, aká bola kedy na opernom javisku predstavená. Uprostred všetkých tých dych-berúcich výjavov, slávneho Víťazného pochodu, bojových scén a starovekých chrámov je srdce plné emócií. Ešte dlho po tom, ako na oblohe zblednú svetlá ohňostrojov a Amneris zaspieva svoju tichú poslednú modlitbu, vám v mysli ostane majstrovstvo tejto historickej opery.

EricClaptonERIC CLAPTON – KONCERT Z ROYAL ALBERT HALL

Vo štvrtok 19. novembra od 20.30 h, prežijú diváci večer so žijúcou ikonou elektronickej gitary. Koncertom, ktorý sa odohral tento rok 21. mája oslávil Clapton svoju sedemdesiatku a 50 rokov na špici hudobného priemyslu. Film tiež symbolicky pripíja na vrelý vzťah hudobníka a londýnskej koncertnej sály Royal Albert Hall, v ktorej Clapton vôbec ako prvý umelec prekročil počet 200 odohraných vystúpení. Jeden z najlepších bluesových gitaristov predstaví divákom svoj hudobný repertoár v celej jeho šírke – od intímneho klubového blues až po epické finále s hitovkami ako sú Crossroads alebo Cocaine. Sprievodnú kapelu tvoria uznávaní hudobníci Paul Carrack, Steve Gadd, Chris Stainton, Andy Fairweather Low a Nathan East. Spolu s Claptonom zahrajú ikonické skladby Layla, I Shot the Sherriff, Tears in Heaven či Wonderful Tonight. Film je doplnený exkluzívnym krátkym filmom s rozhovormi, ktoré vedie Paul Gambaccini s Paulom Carrackom, Andym Fairweatherom Lowom, Hughom Fielderon a Paulom Sextonom. VSTUPENKY UŽ V PREDAJI!

star-wars-STAR WARS VII

Najočakávanejšia filmová udalosť tohto roka je tu Star Wars: Sila sa prebúdza. Kedysi dávno, v preďalekej galaxii, sa tridsať rokov po udalostiach v Návrate Jediho musí legendárna posádka Hana Sola, jeho žen Princeznej Lei a Žvejkala vysporiadať s novým nebezpečenstvom v podobe Sitha Inquisitora a nájsť dávno strateného Lukea Skywalkera.Vstupenky v predaji.

SNOW FILM FEST 2015

Sneh, ľad a adrenalín! Príďte si vychutnať maximálny adrenalínový zážitok! Do kín prichádza už tretí ročník úspešného festivalu venovanému zimným adrenalínovým športom. V kinách CINEMAX ho zažijete už v utorok 24. novembra.

SnowFest2015_a4Program:

  1. Filmy hlavného programu. 

18.00 Kashmir

18.04 Arrowhead 135

18.33 Few days

19.15 Neskrotná Antarktída 

19.38 The Pamír Game 

19.54 – 20.10 Prestávka

  1. Bonusové filmy

20.10 Afterglow

20.22 An Education

20.31 Artic Air

20.54 From the road 

21.16 Koniec festivalu

Vstupné: 4 €, Zľava na CINEMAX Film kartu: 0,70 €, Zľava na CINEMAX VIP kartu: 2 €, Zľava 10% pre členov klubu Hedvábná stezka. Vstupenky v predaji online a na pokladniach Cinemaxu. Viac informácií o filmoch a trailery nájdete na tomto odkaze.

Okrem toho v multikine CINEMAX: Marťan 2D, Hotel Transylvánia 2 2D aj 3D,Spievankovo 5: O povolaniach, Posledný lovec čarodejníc, Husia koža 2D, Legendy zločinu, PAN: Cesta do Krajiny – Nekrajiny 3D, Fakjú pán profesor, Celebrity s.r.o. a Dokonalý šéf.

Zmena programu vyhradená. Aktuálny program, novinky a obsah filmov nájdete vždy na adrese www.cine-max.sk.