cinemaxBanskobystrické multikino Cinemax prináša opäť ďalšie premiérové filmy. Už od štvrtka môžete vidieť český horor Polednice, v ktorom hlavnú postavu stvárnila Anna Geislerová, no tešiť sa môžete aj na návrat Avengers vo filme Captain America: Občianska vojna. V premiére si môžete pozrieť tiež komédiu Návštevníci 3: Revolúcia.

CAPTAIN AMERICA: OBČIANSKA VOJNA

kapitanFilm štúdia Marvel Captain America: Občianska vojna sa odohráva v dobe, kedy Steve Rogers prevzal vedenie novo sformovaného týmu Avengers, ktorý sa naďalej snaží chrániť ľudstvo. Dôjde však k ďalšiemu incidentu, v ktorom zohrajú Avengers nešťastnú úlohu. Politické tlaky vyústia do vytvorenia systému zodpovednosti, vedený vládnou organizáciou, ktorá na tím superhrdinov dohliada a riadi. Nová skutočnosť Avengers rozdelí na dva tábory. Jeden vedie Steve Rogers, ktorý háji slobodu Avengers, aby mohla brániť ľudstvo bez vládnych zásahov. Druhý vedie Tony Stark, ktorý prekvapivo zastáva myšlienku vládneho dohľadu a zodpovednosti.

NÁVŠTEVNÍCI 3: REVOLÚCIA

navstevniciJean Reno a Christian Clavier sa vracajú vo svojich slávnych postavách v treťom pokračovaní legendárnej komédie Návštevníci. Prvýkrát v roku 1993 sa rytier a jeho sluha dostali omylom až k nám do súčasnosti. V novom a rovnako bláznivom dobrodružstve ich bludisko času vhodí doprostred slávnej Francúzskej revolúcie na konci 18. storočia. História sa zrazí s históriou, niekto z toho bude mať poriadnu hrču a narazený nos a diváci v kinách si perfektne precvičia bránicu. Stredoveký rytier Godefroy de Montmirail a jeho oddaný sluha Jacquouille sa chytia do labyrintu času, ktorý ich nakoniec vypľuje do vzrušujúceho obdobia epochálnych dejinných zmien a prevratov. Do čias Veľkej francúzskej revolúcie. Okrem nepochopiteľných poriadkov musia obaja čeliť aj svojim potomkom. Extravagantní a zhýraní aristokrati v línii rytiera Godefroya to majú v revolučnej dobe trochu „nahnuté“ a potrebujú sa dostať preč z Francúzska. Zatiaľčo z pra-detí sluhu Jacquouilla La Fripouilla sú nadšení revolucionári a majú v pláne zabaviť ich hrad aj všetko bohatstvo. Doba nezvratných sociálnych kotrmelcov by zamotala hlavu komukoľvek a klasicky usporiadaná dvojica zo stredoveku „sluha a jeho pán“ to bude mať dvojnásobne tažké. Toľkými situačnými gagmi, šialenými situáciami dialógmi a hláškami sa už žiadna iná revolúcia nebude môcť nikdy pochváliť. A slávny tyran Robespierre si bude priať, aby týchto dvoch magorov nikdy nestretol.

Jean Reno je nezameniteľne známou hviezdou a svoj talent ukazuje v postavách drsniakov (Brutálna Nikita, Leon, Godzilla, Mission: Impossible, Purpurové rieky) aj v komédiách ako Drž hubu! či práve v slávnych Návštevníkoch. Christiana Claviera poznajú diváci nielen vďaka Návštevníkom, ale tiež ako hraného Asterixa alebo otca rodiny v populárnej komédii Čo sme komu urobili. Veľká časť komédie Návštevníci 3 sa natáčala v Prahe a na českých hradoch a zámkoch.

POLEDNICE

poledniceEliška s malou dcérou sa po mnohých rokoch vracia do rodnej dediny svojho muža, aby sa tu pokúsila o nový začiatok. Okrem priateľského prijatia susedov ju však čaká aj stretnutie s miestnou čudáčkou, ženou, ktorá vo svojej pomätenej mysli vlečie tiaž vlastného dávneho nešťastia. Okolo Elišky, vystavenej traumám z osamelosti a postupne vysiľovanej bojom s nekonečným stereotypom, sa postupne začína diať séria prekliatí. Podarí sa Eliške zachrániť seba i dcéru pred mysterióznym zlom, skôr, než ju úplne ovládne tieň Polednice alebo vlastné šialenstvo? Jedna z najobsadzovanejších českých herečiek, Aňa Geislerová, a herecká dáma, Daniela Kolářová, v polohe, v akej sme ich ešte nevideli, sa stretnú v hlavných úlohách pôvodného českého hororu Polednice.

DETSKÉ KINO – KUNG FU PANDA 3

Detske Kino_RGB_2-page-001(Víkend 7.5. – 8.5.2016  o  14.00 h,)

Mortadelo a Filemón (Agenti dementi) sú tí „najcennejší“ superšpióni TIA (Tajnej vládnej agentúry) povolaní riešiť zločiny, ktoré žiadny iný agent nevyrieši… alebo skôr skazí situácie tak, ako to nikto iný nedokáže. Aby bolo zrejmé, ako ťažké je ich poslanie, Mortadelo a Filemón využívajú prevleky rovnako tak ako bizarné a dosť často nepoužiteľné nápady, ktoré spolu s ich originálnym ostrovtipom zvrátia misiu v bláznivé dobrodružstvo, ktoré vo svete zločinu nemá obdoby. Tentokrát musí čeliť dvom ukrutným hrozbám: Jimmimu, šialenému zloduchovi, ktorý má v pláne vyhodiť vedenie TIA do povetria a Obrovi Karolovi, odpornému kriminálnikovi, ktorý túži po veľmi osobnej vendete proti Filemónovi.

ARTMAX FILM – DIVADLO LA SCALA – CHRÁM ZÁZRAKOV

artmax Filmy-page-001(Utorok 10.5.2016 o 18.40 h,)

Dokument La Scala: Chrám zázrakov je nahliadnutím do jedného z najslávnejších operných domov sveta a vyrozprávaním jeho príbehu. La Scala snúbi minulosť, prítomnosť aj budúcnosť v dokonalú súhru miesta zasľúbeného umeniu, kde tí najlepší z najlepších zdokonaľujú svoj talent. Dokument je exkluzívnou cestou naprieč časom, pri ktorej diváci objavujú nádherné priestory, v ktorých sa odohrávali tie najslávnejšie okamžiky hudobnej, opernej aj baletnej histórie. Príbeh nás zavedie do žijúceho srdca budovy, v ktorej každý priestor dýcha dejinami a nechá vás vychutnať si atmosféru miesta, kde sa odohrávalo nielen vysoké umenie, ale aj rozhovory o politike a literatúre a kde sa vždy stretávali umelci všetkých odborov. La Scala naviac uvádzala také skvosty, akými sú Nabucco, Norma, Othello a to v podaní hviezd, medzi ktorými je aj Placido Domingo, Maria Callas, Renata Tebaldi či Luciano Pavarotti.

DEŇ MATIEK – POZVI MAMKU DO KINA

Milý filmový fanúšikovia, tie najdôležitejšie ženy nášho života o chvíľku oslávia svoj sviatok a preto sa CINEMAX rozhodol pripraviť pre všetky mamičky špeciálnu akciu. Pozvi svoju mamku v nedeľu 8. mája do kina a vychutnajte si legendárnych básnikov, ktorí sa opäť vracajú na plátna kín. S filmom Ako básnici čakajú na zázrak CINEMAX pripravil pre všetky mamky špeciálne vstupné a mnoho zábavy. Využite jedinečnú šancu poďakovať svojej mamičke a stráviť úžasný deň v CINEMAX. Navyše, ak sa preukážete vstupenkou z predpremiéry filmu Deň matiek, CINEMAX má pre Vás prichystaný aj Welcome drink.

AKO_SA_ZBAVIT_NEVESTY_A4_BABSKA JAZDABABSKÁ JAZDA – AKO SA ZBAVIŤ NEVESTY

Aj tento mesiac CINEMAX pre Vás prichystal BABSKÚ JAZDU, ktorá sa bude konať už v utorok 17. mája s výbornou českou komédiou Ako sa zbaviť nevesty. Zábava, uvoľnená atmosféra a skvelé darčeky na Vás čakajú v CINEMAX. Príďte si vychutnať romantickú komédiu z cukrárenského prostredia, kde sladkých, ale aj zábavných momentov bude naozaj dosť. Dať sa opäť dokopy s bývalým manželom? A prečo nie? Majiteľka cukrárne Lenka chce získať svojho ex manžela späť za každú cenu. Ale bude to znamenať zbaviť sa jednej nežiadanej nevesty. Ako to nakoniec všetko dopadne? To sa dozviete na Babskej jazde už v utorok 17. mája v CINEMAX.

artmax operaARTMAX OPERA – I CAPULETI E I MONTECCHI

(PRIAMY PRENOS – 1.6. 2016)

V tomto spracovaní známej mileneckej drámy sa zaskvejú kostýmy vytvorené známym návrhárom Christianom Lacroix, ktorý sa snažil “odhaliť skryté a krehké vnútro postáv” (Broussard). Opera mala premiéru 3. novembra 1830 v Teatro La Fenice v Benátkach. V barcelonskom Teatre del Liceu sa odohrala po prvý krát 6. augusta 1854. Opera je večným príbehom milencov, kde o svoju lásku bojujú Romeo – syn Montecchiovcov a Júlia – dcéra Capuletiovcov, dvoch znepriatelených rodov vo Verone 13-teho storočia. Vo svete plnom intríg, bojov a rivality, Júlia predstiera svoju smrť, aby mohla uniknúť so svojim drahým Romeom, ktorý o tejto lesti nevie a spácha samovraždu. Keď sa Júlia zobudí a zistí, čo sa stalo, prebodne sa nožom.

Okrem toho v multikine CINEMAX: Pat & Mat vo filme, Deň matiek, Ako básnici čakajú na zázrak, Zázraky z neba, Lovec: Zimná vojna 2D aj 3D, Noc v New Yorku, Harcore Henry, Kniha džungle 2D aj 3D, Zootropolis 2D, Teória tigra  a Kolónia.

Zmena programu vyhradená. Aktuálny program, novinky a obsah filmov nájdete vždy na adrese www.cine-max.sk.