V banskobystrickom multikine si od uplynulého štvrtka 8. júna môžete opäť vychutnať filmovú premiéru. Tento týždeň CINEMAX ponúkne filmovým fanúšikom akčno – dobrodružný film Múmia od štúdia Universal. Hlavnú úlohu v uvedenom filme stvárni obľúbený herec Tom Cruise.

MÚMIA

Pred dvetisíc rokmi v Egypte sa veľmi ambiciózna princezná Ahmanet (Sofia Boutella) chystá na prevzatie vlády v krajine po svojom otcovi a pre naplnenie svojho cieľa sa neváha spojiť s temnými silami a vykonávať veci, z ktorých tuhne krv v žilách. Za svoje činy bola potrestaná mumifikáciou zaživa a pochovaná tak, aby ju nikto nenašiel. O dvetisíc rokov neskôr sa v mieste jej večného odpočinku ocitli dobrodruh Nick Morton (Tom Cruise) a archeologička Jenny Halsey (Annabell Wallis). Tí nešťastnou náhodou objavili Ahmanetin sarkofág, ktorý nechala Jenny urýchlene previezť do Londýna k ďalšiemu skúmaniu. Jenny pracuje pre tajnú organizáciu Prodigium, ktorej cieľom je prenasledovanie a odchyt nebezpečných monštier. Riaditeľom Prodigia je Dr. Jekyll (Russell Crowe), ktorý má v tomto smere pomerne bohaté skúsenosti. Lenže lietadlo prevážajúce múmiu prekliatej princeznej sa zrúti k zemi krátko pred pristátím a na miesto určenia už nedoletí. Nickovi sa akoby zázrakom podarí katastrofu prežiť, nakoniec ale zistí, že smrť v troskách lietadla by bola pre neho vykúpením. Princezná Ahmanet sa vďaka jeho nepremysleným činom prebudí a túži po nadvláde nad svetom. K tomu ale potrebuje aj svojho domnelého osloboditeľa – Nicka.

“Chceli sme nakrútiť film, ktorý bude veľmi napínavý a dobrodružný a bude obsahovať veľa hororových scén, pri ktorých sa budete báť, ale napriek tomu ho nebude možné označovať ako horor,” hovorí režisér Alex Kurtzman. Obrovskou výzvou bol aj fakt, že hlavnú úlohu hrá Tom Cruise. “U neho jednoducho počítate s tým, že všetko vyrieši a zachráni. A nám sa z neho “snáď” podarilo urobiť obyčajného smrteľníka, ktorý to možno nezvládne,” vysvetľuje.

DEŇ OTCOV V MULTIKINE CINEMAX

Filmom Lego Batman môžete osláviť Deň otcov, a to v nedeľu 18. júna o 15.30 hod, Na deti čaká vystrihovacia maska Lego ninjago a na oteckov na súťaž o Lego technic. Nenechajte si ujsť toto skvelé rodinné popoludnie a príďte do kina CINEMAX osláviť sviatok tých najútláčanejších v rodine.

TRANSFORMERS: POSLEDNÝ RYTIER – PREDPREMIÉRA

Svet sa opäť zmieta v zúrivej vojne medzi ľuďmi a Transformermi. Buďte prví, kto zistí ako to skončí už v stredu 21. júna. Automechanik Cade Yeager (Mark Wahlberg) má s Transformermi bohaté skúsenosti a vo vojne sa spojí s “nepriateľom” Bumblebeom. Ich spoločným cieľom je nájť dôvod, prečo sa Transformers po stáročia vracajú na Zem. Odpoveď na túto otázku im môže dať významný historik a asi najväčší teoretický znalec Transformerov Edmund Burton (Anthony Hopkins), ktorý verí, že práve v minulosti je možné nájsť kľúč k ukončeniu vojny a záchrane ľudstva. Veľmi rôznorodú skupinku dopĺňa krásna oxfordská profesorka (Laura Haddock) a osirotená pubertiačka Izabella (Isabela Moner), ktorá toho na svoj vek zažila s Transformers až príliš. Filmových divákov čaká príbeh, ktorý sa odohráva v časopriestore niekoľkých sto rokov, na niekoľkých kontinentoch. Dozvedia sa, k čomu naozaj slúžili kamene v Stonehenge, a možno nakoniec nájdu aj strateného Optima Prima.

ARTMAX KONCERT – IL VOLO: NOTTE MAGICA

Po tom, ako si získali celosvetové publikum na svojom turné naprieč Európou a severnou a južnou Amerikou sa Il Volo vracajú do rodného Talianska, kde pripravili magickú noc plnú hudby, ktorou chcú vziať hold inému známemu triu, 3 tenorom. Una Notte Magica (magická noc) bol názov legendárneho koncertu, ktorý v roku 1990 predstavili 3 tenori – José Carreras, Plácido Domingo a Luciano Pavarotti. Teraz, o 26 rokov neskôr, Il Volo prichádzajú do Florencie, aby si ich pripomenuli. Táto jedinečná udalosť sa koná na Piazza Santa Croce, kde ich sprevádza orchester Teatro Massimo di Palermo a Plácido Domingo osobne, ktorý sa zhostil úlohy hosťujúceho dirigenta. Artmax koncert Il Volo: Notte Magica môžete vzhliadnuť iba v utorok, 20. júna o 19-tej hodine.

ARTMAX OPERA – OTELLO

Nová produkcia. Svetoznámy tenor Jonas Kaufmann debutuje v úlohe Otella vo Verdiho vášnivom prerozprávaní Shakespearovej veľkej tragédie o žiarlivosti, podvode a vražde pod dirigentskou taktovkou Antonia Pappana. Sopranistka Maria Agresta bude jeho Desdemona a barytón Ludovic Tézier jeho nemesis Lago v novej produkcii režiséra Keitha Warnera, ktorý vyhral Olivierovu cenu. Operu Otello môžete vzhliadnuť v stredu 28. júna o 20.10 hod.

Okrem toho v multikine CINEMAX:  Baby šéf 2D, Kráľ Artuš 2D, Piráti Karibiku: Salazarova pomsta 2D aj 3D, Votrelec: Covenant, Wonder Woman 2D aj 3D, Deep: Dobrodružstvo pod hladinou 2D aj 3D, Strážcovia Galaxie 2D, Putovanie tučniakov: Volanie oceánu a Rodinný priateľ

Zmena programu vyhradená. Aktuálny program, novinky a obsah filmov nájdete vždy na adrese www.cine-max.sk.