Knihy a víno sú leitmotívom literárnej časti tradičného jesenného multižánrového festivalu Barbakan 2016. Banská Bystrica v stredu 26. októbra privíta americkú spisovateľku aj slovenských poetov.

nahe_vinoLiterárnu časť festivalu Barbakan tento rok organizuje Občianske združenie literarnyklub.sk, ktoré už desiaty rok propaguje slovenskú literatúru na Slovensku a v zahraničí.

V Červenom raku moderátor Ferči Malík uvedie kontroverznú americkú autorku a ambasádorku naturálnych vín Alice Feiring, poetku Katarínu Kucbelovú a básnika Petra Šuleja. Aj keď tvorba týchto dvoch slovenských autorov sa väčšinou líši, jedno majú spoločné – pochádzajú z Banskej Bystrice, začínali vo vydavateľstve Drewo a srd (Peter Šulej je zakladateľ a Katarína Kucbelová vo vydavateľstve debutovala). Obaja patria medzi popredných slovenských poetov a poetky.

Americkej food blogerke Alice Feiring, práve v týchto dňoch vyšla na Slovensku kniha Nahé víno,kvôli ktorej si po celom svete narobila kopec nepriateľov, no tisíce ľudí ju za ňu, naopak, začali obdivovať. Kniha vyšla vo Vydavateľstve Vresk factory ako vôbec prvá publikácia banskobystrického OZ Vresk factory.

Knihu Nahé víno predstaví Alice Feiring v stredu 26. októbra aj v Banskej Bystrici. Literárny klub „knihy a víno“ v reštaurácii Červený rak na Námestí SNP sa začína o 18. hod. Chýbať nebude, samozrejme, ani ochutnávka prírodných vín, o ktorú sa postarajú producenti vín domáceho pôvodu – Vína spod vulkánu a vinárstvo Magula. Viac informácií o podujatí nájdete na facebookovej udalosti.