Stredoslovenské múzeum v meste pod Urpínom v historických priestoroch Thurzovho domu opäť predstaví umeleckú tvorbu Gustáva Virága. Slávnostné otvorenie výstavy prebehne 3. septembra o 16-tej hodine.

Plagát_na_výstavu_MYSTÉRIÁ_MOJEJ_DUŠEGustáv Virág sa do povedomia Banskobystričanov dostal prostredníctvom keramiky, ktorej zasvätil svoj život. O tom, že táto výrazná osobnosť regionálnej kultúry má talent aj v ďalších umeleckých odvetviach svedčí aj výstava jeho pestrofarebných obrazov. Kolekcia dvadsiatich troch  obrazov, ktorej kurátorom je akademický maliar Vladimír Kadera, približuje návštevníkovi Thurzovho domu najtajomnejšie zákutia maliarovej duše. O Vladímirovi Kaderovi sa môžete viac dočítať na jeho oficiálnej stránke.

Gustáv Virág sa svojou umeleckou tvorbou opäť predstaví v historických priestoroch Thurzovho domu, aby svojim priaznivcom po dlhých šesťnástich rokoch odhalil časť zo svojho vnútra. Výstavu s názvom Mystériá mojej duše si návštevníci Stredoslovenského múza môžu pozrieť až do 25. októbra v Thurzovom dome na Námestí SNP.