V meste pod Urpínom sa už túto sobotu uskutoční unikátna akcia. Tá je určená všetkým ženám, ktoré chcú osláviť svoj sviatok pohybom. V Loca Studio v Radvani je pre ne pripravený pestrý program doplnený príjemným občerstvením a sprievodnými aktivitami. Organizátori chcú tak všetkým ženám vzdať hold a pripomenúť im, aká je ich životná rola dôležitá.

Ôsmy marec patrí už viac ako sto rokov ženám na celom svete. Za jeho vznikom stoja rôzne skupiny iniciatívnych žien, ktoré sa nebáli verejne bojovať proti rodovej nerovnosti či nespravodlivosti. Našťastie, dnes si Medzinárodný žien môžeme pripomenúť oveľa slobodnejšie a pokojnejšie, a to napríklad aj pohybovými aktivitami, ktoré si pri tejto príležitosti pripravilo banskobystrické štúdio Loca. ,,Podujatie Oslávte ženskosť je určené všetkým ženám, ktoré si vážia svoju životnú rolu, zároveň milujú pohyb a neboja sa to ukázať,“ informuje o cieľoch akcie Adriana Zemková, jedna z majiteliek Loca Studio a dodáva: ,,Rovnako sme chceli opäť vytvoriť priestor na duševný aj telesný relax pre dámy, ktorých životov sa v posledných dvoch rokoch dotkla pandémia a mnohokrát si museli siahnuť na dno svojich síl. Prostredníctvom akcie by sme tiež radi vniesli aspoň málo svetla a pozitívnej energie do týchto dní, ktoré boli zasiahnuté nešťastnými udalosťami vo svete.“

Akcia sa uskutoční už v sobotu, 5. marca v dopoludňajších hodinách. ,,Od deviatej hodiny sa všetky návštevníčky môžu tešiť na pilotnú tanečnú hodinu plnú energie, dynamiky a ladných ženských pohybov. Nasledovať bude strečing v podobe jogových pozícií, ktoré sú v súčasnosti veľkým trendom. Podujatie zavŕšime spoločným občerstvením v podobe zdravého brunchu a chýbať nebude ani malá pozornosť pre všetky zúčastnené,“ dodáva k podujatiu Sylvia Baslarová, ktorá dopĺňa dvojicu organizátorov.