Podľa inzercie publikovanej v reklamnom týždenníku sa napokon predsa silvestrovské oslavy v Banskej Bystrici uskutočnia. Pôvodne ich mesto zrušilo a oficiálne je naplánovaný len novoročný ohňostroj s hudobným doprovodom 1. januára o 17.00 h.

Mesto zrušilo oslavy Silvestra z dôvodu šetrenia. Zrušením kultúrneho programu samospráva ušetrí oproti vlaňajšku približne 12 tisíc eur. Ohňostroj naplánovaný na 1. januára o 17.00 h so špeciálne skomponovanou skladbou, ktorú odprezentuje priamo na námestí operná speváčka Dominika Doniga, má byť okrem oslavy vítania nového roka aj pripomienkou 20. výročia vzniku Slovenskej republiky. “Vychádzali sme z predpokladu, že o polnoci ‘búcha’ pyrotechniku kadekto. Takže sme sa rozhodli to urobiť inak. Ohňostroj bude novoročný a bude prvého januára o 17-tej hodine, aby mohli prísť rodičia s deťmi a bude pre všetkých, ktorí budú ochotní prísť s triezvou hlavou a užiť si to. Keď som tam vlani prišiel robiť polnočný prípitok a videl som tam tristo opitých ľudí, tak som sa pýtal, či sú to zmysluplne využité peniaze,” povedal ešte koncom novembra primátor Peter Gogola.

Rozhodnutie samosprávy ale vyvolalo rozporuplné reakcie. Polnočný ohňostroj tak napokon, aj s krátkym programom, bude. Tieto oslavy by ale nemalo platiť mesto. „Vďaka primátorovi Banskej Bystrice Petrovi Gogolovi a skupine podnikateľov sa našla možnosť ako urobiť v Banskej Bystrici silvestrovský ohňostroj vrátane malého programu,“ píše sa v inzercii publikovanej v reklamnom týždenníku Pardon tento víkend. Program na Námestí SNP by mal začať 31. decembra o 23-tej hodine.