V banskobystrickej mestskej hromadnej doprave sa pripravuje zavedenie novinky – SMS lístka. Služba by mala byť oficiálne dostupná od 10. septembra.

Po vzore iných krajských miest budú môcť aj Banskobystričania cestovať v MHD s SMS lístkom. Novinku spomenul na zasadnutí dopravnej komisie MsZ Róbert Gunár, vedúci Oddelenia MHD na Mestskom úrade a pre BBonline.sk to potvrdil aj Marek Modranský zo SAD Zvolen.

SMS lístok bude platiť na všetkých linkách MHD, teda aj v autobusoch a v trolejbusoch. Cena 45 minútového lístka bude 0,79 eura, celodenný lístok vyjde na 3,20 eura. Pri SMS lístkoch je jednotná cena a neplatia študentské či dôchodcovské zľavy.

Cestujúci sa musí pri nastupovaní preukázať šoférovi, že si lístok zakúpil, nemôže teda vojsť do autobusu zadnými dverami.

Ostatné formy cestovného sa nemenia a zostávajú zachované. Technicky bude služba fungovať od 1. septembra, oficiálne má byť spustená 10. septembra po tlačovej besede, kde má novinku predstaviť primátor Peter Gogola. Tam by mali odznieť aj podrobnejšie informácie k novej službe.