Už o týždeň, konkrétne v dňoch 5. až 7. februára, sa na banskobystrickom zimnom štadióne uskutoční Slovakia Cup. Tréner slovenskej reprezentácie nominoval do národného tímu viacero zaujímavých mien.

HC 05 Banska Bystrica - Zilina_14
Libor Hudáček obliekal v tejto sezóne aj dres HC´05

Pod Urpínom dres s dvojkrížom na hrudi oblečú také mená ako Ladislav Nagy, Michel Miklík, Tomáš Starosta či 134-násobný reprezentant Dominik Graňák. Prekvapivým ťahom trénera Vladimíra Vůjteka je nominovanie brankára Jána Lašáka, ktorý sa tak po dlhej dobe vracia do reprezentácie.

Pre fanúšikov bude určite zaujímavé sledovať hráčov ako Tomáš Surový, Ján Sýkora či Libor Hudáček, ktorí v minulosti obliekali dres banskobystrického HC´05, resp. Iskry. V nominácii sa objavili aj traja členovia z bronzového tímu z tohtoročných MS juniorov (Martin Réway, Peter Cehlárik a Christián Jaroš).

Turnaj Slovakia Cup sa odohrá v rámci troch dní od štvrtku 5. februára do soboty 7. februára. Slovenskí hokejisti si najprv vo štvrtok zmerajú sily s Nemeckom (17.00 hod). V sobotu 7. februára ich v rovnakom čase čakajú reprezentanti Švajčiarska. V piatok je ešte na programe stretnutie Nemecka so Švajčiarskom, taktiež so začiatkom o 17.00 hod. Lístky sú dostupné v sieti Ticketportal.