Ako učiť deti pre budúcnosť, vzdelávať kvalitne a pritom zbytočne nestrácať energiu, či ako to vyzerá v škole, ktorú majú žiaci natoľko radi, že o nej napísali knihu.

Aj o takýchto témach sa bude hovoriť na konferencii Pedagogickí hrdinovia, ktorá sa uskutoční v utorok 27. marca v priestoroch Pedagogickej fakulty Univerzity Mateja Bela (PF UMB) v Banskej Bystrici. Podujatie je určené predovšetkým učiteľom a učiteľkám základných a stredných škôl, ako aj študentom a študentkám pedagogických fakúlt.

Druhý ročník konferencie, ktorú organizuje Komenského inštitút v spolupráci s Univerzitou Mateja Bela (UMB), sa zúčastní 150 učiteľov, ako aj niekoľko zaujímavých osobností. Medzi nimi Daniel Hevier, ktorý prezradí, ako učiť deti pre budúcnosť, Robert Čapek zase odhalí, ako zdvojnásobiť pracovný výkon s polovičnou námahou a Rudolf Tesár predstaví Skillandiu – digitálny nástroj, vďaka ktorému môžu učitelia učiť zaujímavo, interaktívne a moderne. Alma, Jamila a Lara Luna opíšu berlínsku evanjelickú školu, ktorú majú  natoľko rady, že o nej napísali knihu.

Od Niky Klimovej, študentky Pedagogickej fakulty UMB sa účastníci konferencie dozvedia, čo sa stane, keď vám katedra umožní realizovať vaše sny, Slavomír Matejka, riaditeľ ZŠ Pliešovce, zase popíše cestu učiteľa za šťastím. Účastníci aktuálneho ročníka Komenského inštitútu obohatia program divadelným predstavením.  Na workshopoch so špičkovými lektormi sa bude hovoriť aj o témach, ktoré v slovenskom školstve dlhodobo absentujú. Koučka Lucia Ondrejkovičová Obenau predvedie, ako počas vyučovania udržať pozornosť a energiu žiakov, Lenka Rovňanová a Lívia Nemcová načnú tému sexuálnej výchovy, Silvia Szaboová ukáže, ako to vyzerá keď deti učia deti.

Viac informácií o podujatí nájdete na oficiálnej stránke.